rolls-royce vision next 100 | Aktuality | autoweek.cz

Rolls-Royce Vision Next 100

Rolls-Royce Vision Next 100

18.06.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Z trojice vizionářských vozidel společnosti BMW Group, oslavujících 100 let od založení společnosti BMW, vyvolal největší rozruch i kontroverze první podobný koncept nesoucí exkluzivní značku Rolls-Royce.
Rolls-Royce je synonymem automobilového luxusu. Od svého založení v roce 1904 si tyto vozy po celém světě vytvořily mimořádnou pověst. Proto futuristický koncept, který jakoby přistál z jiné galaxie, šokoval příznivce a obdivovatele legendární značky. S konzervativní elegancí značky jakoby byla jediným spojovacím prvkem soška Spirit of Ecstasy. Ve skutečnosti se ale těch spojovacích článků najde trochu víc, nicméně jejich
 
Adrian van Hooydonk, ředitel BMW Group Design: „Pro vyjádření novátorského ducha jsme koncept Rolls-Royce Vision Next 100 navrhli jako nekompromisní vyjádření budoucnosti super-luxusního způsobu dopravy.“
 
Giles Taylor, ředitel designu Rolls-Royce Motor Cars: „S konceptem Rolls-Royce Vision Next 100 jsme mysleli dopředu a neobraceli se do naší minulosti. Chtěli jsme být tak pokrokoví, jak je to jen možné, a současně přetransformovat tradici naší značky.“
 
Při jeho návrhu se tým soustředil hlavně na následující otázky:
Jaká je budoucnost luxusu?
Jak se může exkluzivní charakter značky Rolls-Royce v budoucnosti transformovat?
Jak se změní nároky klientely značky Rolls-Royce? Jak může Rolls-Royce dostát jejich očekáváním bez toho, aby slevil ze svého perfekcionismu?
Lze jiné tradiční vlastnosti značky Rolls-Royce, jako například pečlivé zpracování, duch pokrokovosti či lásku k dokonalosti, propojit s technologiemi budoucnosti a trendy a společně stanovit pro nadcházející dekády nové standardy luxusu?
Jak může zážitek z jízdy ve voze Rolls-Royce zůstat i v budoucnu tak výjimečný, jako je v současnosti?
 
Společnost Rolls-Royce Motor Cars je již nyní schopná splnit nejrozmanitější přání svých zákazníků a nabídnout jim takřka neomezené možnosti individualizace. V následujících desetiletích se možnosti personifikace dále rozšíří a zákazníci si budou moci objednat svůj vlastní a jedinečný vůz Rolls-Royce.
 
Z technického pohledu je Rolls-Royce Vision Next 100 postaven na základě hliníkového podvozku a vybaven elektrickým pohonem. Speciálním požadavkům jednotlivých zákazníků lze přizpůsobit rozvor náprav, design karoserie i výbavu. Vývojový tým Rolls-Royce očekává, že v budoucnu bude mít na individualizaci výroby vliv pokračující vývoj uhlíkových kompozitů a dalších technologií. To otevře nové možnosti při stavbě automobilů na zakázku.
 
V duchu nejlepší tradice karosáren minulosti navrhne Rolls-Royce platformu, jež bude ručně vyrobená z nejmodernějších materiálů a poháněná bezemisními systémy. Pokročilé výrobní metody umožní zákazníkům, aby si přizpůsobili vzhled a proporce vozu své vlastní představě. Budou si moci objednat na míru stavěný jedinečný automobil navržený designéry Rolls-Royce s mnoha individualistickými prvky.
  • Rolls-Royce Vision Next 100
  • Rolls-Royce Vision Next 100
  • Rolls-Royce Vision Next 100
  • Rolls-Royce Vision Next 100
  • Rolls-Royce Vision Next 100
  • Rolls-Royce Vision Next 100
  • Rolls-Royce Vision Next 100
  • Rolls-Royce Vision Next 100