sedmým rokem s bezpečnou školkou | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Sedmým rokem s Bezpečnou školkou

Sedmým rokem s Bezpečnou školkou

22.04.2014 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Již sedmým rokem se v rámci projektu společnosti Goodyear Dunlop Tires Czech děti s Bezpečnou školkou učí, jak se správně chovat v silničním provozu.

Další ročník projektu společnosti Goodyear Dunlop Tires Czech Bezpečná školka se i letos soustředí především na podporu výchovy dětí předškolního věku k bezpečnému pohybu v silničním provozu. Tento rok však navíc Goodyear připravil i další aktivity pro děti ze základních škol.

V České republice se v předchozích šesti ročnících do projektu zapojilo více než 1300 mateřských škol. Stejně jako v předchozích letech i letos pro ně bude zorganizována řada soutěží a dalších edukačních aktivit, jejichž primárním cílem je podpořit výuku dopravní výchovy už u dětí předškolního věku.

„Ani letos nechceme porušit tradici a nový ročník projektu zahájíme velkou výtvarnou soutěží pro mateřské školy,“ řekla Lenka Majková marketingová koordinátorka společnosti Goodyear Dunlop. „Tentokrát jsme jako téma výtvarné soutěže zvolili používání reflexních prvků. Chceme tím mimo jiné podpořit návrh ministerstva dopravy o zákonné povinnosti používání reflexních doplňků pro chodce pohybující se na krajnici při snížené viditelnosti, který by mohl začít platit už letos na podzim,“ dodává Majková.

Školky mohou soutěžit o vysokopevnostní univerzální plachtu, která poslouží jako praktické mobilní dopravní hřiště, ale děti ji určitě využijí i k dalším zábavným hrám. Tuto výhru poskytl partner soutěže společnost Didakt, která vytváří pomůcky pro snadné seznámení s dopravní tématikou.  

Novinkou letošního ročníku budou také dopravně vzdělávací semináře pro učitelky z mateřských škol, v jejichž rámci odborníci poradí, jak správně pojmout metodiku dopravní výchovy. Obsahem seminářů bude nejen teoretická příprava, ale také praktické příklady dopravních her. Vzdělávací program bude pro školky zaregistrované do projektu zdarma.

V letošním roce navíc společnost Goodyear rozšířila své aktivity o projekt pro základní školy s názvem Společně pro bezpečnost dětí, jehož cílem je přispět ke zvýšení bezpečného pohybu žáků ve škole i v jejím okolí. Základní školy mohou v rámci projektu získat finanční příspěvek ve výši 100 000 Kč na aktivity, které povedou ke snížení počtu úrazů ve školním prostředí anebo například na projekty na zdokonalení systému výuky dopravní výchovy.