až 80 cng stanic do konce roku | Trendy | autoweek.cz

Až 80 CNG stanic do konce roku

Až 80 CNG stanic do konce roku

08.08.2014 | Rybecký Vladimír | Trendy

V České republice je dnes 56 veřejných plnicích stanic na CNG. Do konce roku by jich mohlo být až 80. Od začátku roku u nás přibylo 1200 CNG vozidel. Stejně tak roste i prodej CNG, v minulém roce dosáhl rekordních 22 milionů m3, což byl meziroční nárůst 45 %.

 „Od začátku roku přibylo skoro 1200 CNG vozidel. S tím souvisí i rostoucí počet CNG stanic. Motoristům je nyní k dispozici 56 veřejných CNG stanic,“ říká Zdeněk Prokopec, předseda představenstva Asociace NGV.

 

Nejnověji přibyly stanice v Kolíně a Hodoníně. Další stanice se staví například v Příbrami, Plzni, Olomouci, Velkém Meziříčí, Hradci Králové, Vyškově, Kosmonosech, Břeclavi, Mostě, Pardubicích, Českých Budějovicích, Mladé Boleslavi, Chrudimi ad. Také se zvyšuje kapacita stanic v Písku a Hradci Králové.

 

„Celkově by tak do konce roku mohlo být u nás celkem 80 CNG stanic,“ dodává Prokopec.

 

Nejvíce CNG stanic má Praha. „Od srpna budou moci motoristé natankovat na nové, celkově již deváté, CNG stanici v Praze Štěrboholech,“ říká Prokopec. Tato stanice je společnosti TUkas, která patří mezi přední prodejce CNG vozidel a za poslední 2 roky prodala téměř 100 aut s pohonem na CNG. Stanice tak bude sloužit nejen fleetovým zákazníkům společnosti TUkas, ale i široké veřejnosti. Stanici dodala společnost Bonett Gas Investment, která do konce roku plánuje otevřít v Praze další dvě vlastní CNG stanice a celkově zainvestovat dalších 20 stanic.