rozšíření služeb car4way | Aktuality | autoweek.cz

Rozšíření služeb Car4Way

Rozšíření služeb Car4Way

20.09.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Car4Way v Praze rozšířila nabídku sdílených vozů a začala poskytovat volný carsharing na celém území hlavního města.
Povědomí o sdílené ekonomice roste a s ním také povědomí o výhodách carsharingu. Společnost Car4Way působí na poli sdílení vozů již čtyři roky. Za tuto dobu ušla dlouhou cestu plnou inovací a historických průlomů. Jako zakládající člen Asociace českého carsharingu pomohla definovat legislativní základy pro provozování sdílení automobilů v Praze.
 
Nejnovějším významným milníkem je současné zavedení volného carsharingu s možností parkovat bezplatně v modrých a fialových zónách po celé Praze. To pro zákazníky znamená konec striktního vracení vozu do stejné lokality, kde si vůz vyzvedli, ale také značné zjednodušení parkování v přeplněné Praze. Car4Way tak jako první poskytuje plnohodnotnou službu sdílení vozů, která je standartní ve většině světových metropolí.
 
V současné době je Car4Way největším poskytovatelem carsharingu v České republice, a to nejen co do počtu aut, ale také co do rozmanitosti vozového parku. V září letošního roku byl dodán jubilejní 1000. vůz Škoda od počátku fungování tohoto projektu. V současné flotile vozů najdete jak osobní vozy značky Škoda Citigo, Fabia, Rapid až po Škoda Octavia Combi, tak i užitkové vozy Volkswagen Caddy a Transporter. Nedílnou součástí je také 40 elektromobilů značky Volkswagen e-Golf, které patří mezi zákazníky ke stále častěji vyhledávaným vozům.  Aktuální nabídka 600 sdílených vozů od Car4Way v režimu volného carsharingu je největší jak počtem, tak sortimentem nabízených vozů v České republice.
 
Ekologická stránka celého projektu sdílení automobilů je jedním z hlavních pilířů – vždyť jeden sdílený vůz nahradí 8 až 12 nevyužívaných a převážně starých vozů, kterých je nejen po Praze stále mnoho. Také využívání elektromobilů značně ulehčuje našemu životnímu prostředí. Právě v elektromobilitě vidí společnost Car4Way další potenciál a možnost rozvoje carsharingu, ať už s vozy Volkswagen e-Golf, kterými už zákazníci jezdí, tak i připravované elektromobily značek Volkswagen a Škoda.
 
Pro Prahu již carsharing není neznámou a postupně si získává řadu uživatelů, kteří našli ve sdílení automobilů své výhody. Oproti roku 2017 se celkový počet kilometrů podařilo více jak zdvojnásobit, celkově vzrostl téměř o 131 %. Celkový počet rezervací modelů Škoda Citigo, Fabia a Rapid překonal hranici 45 000. Nejdelší trasou jednoho z uživatelů byla cesta do italského města Capoliveri dlouhá přes 1214 km.
 
Dalším cílem společnosti Car4Way je rozšíření služby carsharingu i do dalších velkých měst a provázat tento způsob dopravy s tradičními veřejnými dopravními prostředky.
 
Car4Way od října 2018 do května 2019 každý měsíc rozšíří svoji nabídku mobility o další službu či lokalitu a zůstat průkopníkem v poskytování mobility v České republice. Již od října se rozšíří projekt Car4Way také do Brna. V první vlně bude pro brněnské zákazníky připraveno 50 vozů Škoda, a to modely Fabia, Rapid a Škoda Octavia Combi. Tento počet se bude v budoucnu nadále navyšovat.