rozšíření služeb carsharingu car4way | Aktuality | autoweek.cz

Rozšíření služeb carsharingu Car4Way

Rozšíření služeb carsharingu Car4Way

04.10.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Jak už jsme uvedli, společnost Auto Louda, jeden z největších dealerů koncernu Volkswagen, otevírá provozovnu v Praze v Kolbenově ulici v Hloubětíně. Přináší sem i unikátní služby včetně carsharingu Car4Way a současně plánuje výrazné rozšíření její flotily a uvedení volného carsharingu do Prahy.
Do nabídky holdingu Louda od roku 2015 patří i Car4Way a.s., největší poskytovatel carsharingových služeb v ČR. Car4Way v Praze chystá spuštění volného carsharingu. Plánuje i značné rozšíření nabídky modelů a výrazné navýšení flotily vozů. Zákazníci tak budou moci sdílet nově nejen vícemístné či užitkové vozy, ale i sportovní modely. Samozřejmostí je online rezervace 24 hodin denně či bezklíčkové odemykání vozu.
 
Car4Way z Prahy už do osmi měst
Carsharing je moderní alternativa vlastnictví nebo leasingu. Car4Way je současným lídrem na českém trhu sdílení aut, tedy tzv. carsharingu. V Praze a Pardubicích disponuje 140 vozy Škoda Rapid, Citigo, Volkswagen Transporter a e-Up. Na začátku roku 2017 plánuje Car4Way navýšit počet automobilů jen v Praze na téměř 240 a celkem na 300 vozů v osmi městech České republiky, v nichž provozuje svá dealerství.
 
„Carsharing má do budoucna potenciál stát se součástí pražské integrované dopravy. Sloužit může i jako návazná doprava v cílových destinacích pro vlakové cestující, tak jak to funguje například v Německu. Obdobné využití vidíme i v rámci administrativních nebo obchodních center či rezidenčních komplexů,“ dodává Martin Feller.
 
Rozšíření nabídky aut
„Připravujeme rozšíření našeho portfolia vozů, aby pokrylo maximum potřeb našich klientů. K dispozici jim tak bude například osmimístný Volkswagen Transporter, sedmimístný Volkswagen Caddy nebo užitkový Volkswagen Caddy Maxi v provedení skříň, vozy Škoda Octavia a Fabia, oba ve variantách Combi, které zaplní mezeru v nabídce. Už používané vozy Škoda Citigo budou nově i s automatickou převodovkou. Ti náročnější mohou dokonce sdílet a užít si jízdu ve sportovním modelu Octavia RS, což je v nabídce carsharingu zcela unikátní. Naše nabídka tak bude zcela bezkonkurenční,“ říká majitel firmy Pavel Louda.
    
Carsharing od Car4Way zahrnuje veškeré náklady na provoz vozu včetně nákladů na pohonné hmoty, pojištění, servis apod. Zákazníci platí pouze cenu za dobu užívání vozu a najeté kilometry.
 
„Služba se vyplatí lidem, kteří potřebují čas od času něco převézt, vyjet si na výlet nebo cokoli vyřídit. Oproti vlastnictví vozu nebo operativnímu leasingu je výhodná především pro ty, kteří za rok nenajezdí více než 10 000 km. Výhodou je také její flexibilita - automobil je možné zapůjčit si podle potřeby jen na hodinu nebo třeba na několik kilometrů. Prostě nevázat se žádnými měsíčními splátkami nebo denními zápůjčkami. 24 hodin denně, s on-line rezervací vozů přes internet nebo prostřednictvím mobilní aplikace,“ říká Martin Feller, obchodní ředitel Car4Way a Louda Auto.
 
Vozy ve flotile Car4Way se obměňují každým rokem s nájezdem okolo 20 000 km.
 
Doplněk firemního vozového parku
Propojení služeb Auto Louda s carsharingem nabízí unikátní řešení firmám na míru. Službu sdílení automobilů si oblíbily i firmy, pro které může být sdílení některých typů vozů výhodnější variantou než operativní leasing nebo autopůjčovna. Car4Way pilotuje projekt firemního i zaměstnaneckého carsharingu například i s tak velkou firmou jako je Skanska.
 
Volný carsharing - neomezená mobilita pro Prahu
Zatímco doposud bylo třeba vrátit sdílený vůz do tzv. stejné lokality, Car4Way nyní přichází s revoluční novinkou, tzv. volným carsharingem, který je nyní v pilotním provozu. V praxi to znamená, že v rámci městských částí Praha 5, 6 a 8 nebude nutné vracet auto do oblasti místa nástupu. Postupně je v plánu rozšiřovat a spojovat další městské části v jednu lokalitu.
 
„Naším cílem je ušetřit klientům čas, usnadnit plánování a zefektivnit využívání našich vozů. Využívaný automobil proto budou moci v rámci konkrétních městských částí vrátit kamkoliv,“ říká Martin Feller.
  • Rozšíření služeb carsharingu Car4Way
  • Rozšíření služeb carsharingu Car4Way
  • Rozšíření služeb carsharingu Car4Way
  • Rozšíření služeb carsharingu Car4Way
  • Rozšíření služeb carsharingu Car4Way
  • Rozšíření služeb carsharingu Car4Way
  • Rozšíření služeb carsharingu Car4Way
  • Rozšíření služeb carsharingu Car4Way