žirinovskij dostal druhý yo-mobil | Aktuality | autoweek.cz

Žirinovskij dostal druhý Yo-mobil

Žirinovskij dostal druhý Yo-mobil

03.12.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Ruský extrémní nacionalista Vladimir Žirinovskij se stal druhým majitelem vozidla Jo-mobil, automobilu s hybridním pohonem vzešlého z projektu vedeného ruským podnikatelem Michailem Prochorovem.

Ruský průmyslník Michail Prochorov splnil svůj slib a slavnostně předal klíče od vozidla jo-mobil šéfovi nacionalistické strany LDPR Vladimiru Žirinovskému.

 

Michail Prochorov na náměstí vedle kanceláře své společnosti Onexim v přítomnosti novinářů předal Vladimiru Žirinovskému klíčky od nového Jo-mobilu. Vladimir Žirinovskij řekl, že Rusko na tento okamžik čekalo tři roky, ale nyní se tento sen proměnil v realitu.

 

Ač o plánované události ruská média psala už s předstihem, Žirinovskij prohlásil, že dar byl pro něj naprostým překvapením. Poznamenal, že je druhým majitelem vozu. Kdo je tím prvním prý nebude oznámeno, pokud to nebude chtít prozradit sám Prochorov.

 

"Je to dárek k Novému roku. Jedná se o druhý vůz, který Michail předává. Majitel toho prvního je tajemstvím a nebudu jej prozrazovat. Ale když si pročtete memoáry Michaila Dmitrijeviče, pak víte, kdo dostal ten první. Jsem rád, že to moje auto má číslo dvě. Jsem vám za něj vděčný, protože toto je nejcennější dar v mém životě. Vyhrál jsem v loterii. Dnes Michail přináší dobrou náladu pro celou zemi. Je to od srdce. Je to náš talentovaný ruský podnikatel a my jsme rádi, že máme takové podnikatele," poděkoval Vladimir Žirinovskij.

 

Před dvěma lety Vladimir Žirinovskij v televizním pořadu Duel vyzval Michaila Prochorova, aby přísahal, že v případě, že nesplní svůj slib a v létě roku 2013 nezačne prodej elektromobilu Jo-mobil, měl by jít nahý v Courchevelu. Prochorov na to slíbil, že prvním majitelem vozu bude Vladimir Žirinovskij. Pravdou je, že Žirinovskij není prvním majitelem, ale dostal až druhý vůz, a také doba splnění slibu se trochu posunula. Otázkou ovšem je, zda se skutečně rozeběhne sériová výroba vozidel Jo-mobil. Novináři si na náměstí při slavnostním předání mohli auto vyfotit, nicméně kapotu nebylo dovoleno otevřít.