rychlodobíjecí stanice u zákaznického centra | Aktuality | autoweek.cz

Rychlodobíjecí stanice u Zákaznického centra

Rychlodobíjecí stanice u Zákaznického centra

05.04.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda Auto v Mladé Boleslavi zprovoznila veřejné rychlodobíjecí stanice u Zákaznického centra. Mohou je využívat všichni majitelé elektromobilů a plug-in hybridů bez ohledu na značku.
Škoda Auto u svého Zákaznického centra v Mladé Boleslavi otevřela tři veřejné dobíjecí stanice, které významně přispějí k rozšíření infrastruktury v regionu. Celkem nabídnou devět parkovacích míst, přičemž najednou lze nabíjet až šest elektricky poháněných vozů.
 
Škoda Auto chce do roku 2025 navýšit počet dobíjecích bodů na téměř 7000. Za tímto účelem plánuje objem investic ve výši přibližně 32 milionů eur. K více než 3600 dobíjecím bodům v areálech závodů přibude dalších 3100 v jejich okolí. Ty budou k dispozici všem zaměstnancům společnosti Škoda Auto.
 
Škoda Auto se intenzivně připravuje na éru elektromobility nejen ve svých závodech, ale i v jejich okolí. Již loni investovala 3,4 milionu eur do výstavby interní dobíjecí infrastruktury uvnitř hlavního výrobního závodu v Mladé Boleslavi, nyní otevírá tři veřejné rychlodobíjecí stanice u Zákaznického centra. Vytváří tak podmínky pro elektrifikované vozy značky Škoda, které budou představeny již v letošním roce, ale současně popularizuje téma elektromobility obecně. Majitelům elektromobilů a plug-in hybridů se tak rozšíří počet dobíjecích na Mladoboleslavsku.
 
Společně s energetickou společností Ško-Energo, která pro automobilku již více než 20 let dodává energii, a ve spolupráci s místní samosprávou chce připravit město Mladá Boleslav na éru elektromobility a přeměnit ho ve Smart City. Souběžně bude investovat do veřejných dobíjecích míst i v dalších městech České republiky. Významným přínosem pro infrastrukturu bude především přechod autorizovaných prodejních a servisních partnerů značky Škoda na centra elektromobility. Do konce roku 2019 budou všichni partneři značky v České republice splňovat standardy pro prodej a servis elektromobilů.
 
Škoda už letos uvede na trh první modely s plug-in hybridním či elektrickým pohonem. Prvním z nich bude model Superb plug-in-hybrid a v závěru roku bude následovat elektrická verze vozu Citigo, která se na trhu objeví počátkem příštího roku. Testovací prototypy Citigo E-Pilot již absolvují první testovací kilometry v reálném provozu. V roce 2020 pak bude zahájena výroba sériového elektromobilu na koncernové platformě MEB. V rámci Strategie 2025 investuje Škoda Auto v příštích čtyřech letech 2 miliardy eur do vývoje elektrických vozidel a nových služeb souvisejících s mobilitou. Jedná se doposud o největší investiční program v historii společnosti.