aaa auto nabízí přestavby na lpg | Trendy | autoweek.cz

AAA Auto nabízí přestavby na LPG

AAA Auto nabízí přestavby na LPG

19.07.2011 | | Trendy

Možnost profesionální typové přestavby na LPG u všech zážehových motorů vozů ze své nabídky nabízí od začátku července skupina AAA Auto.

"Chceme zvýšit atraktivitu vozidel s benzínovými motory, která po provedené přestavbě na LPG dokážou jezdit s mimořádně nízkými provozními náklady kolem 1,50 Kč na kilometr," uvedl ředitel prodeje AAA Auto Daniel Harant.

AAA Auto bude cenu přestavby u některých modelů dotovat, například u Fabie činí konečná cena včetně DPH 19 900 Kč, u Felicie pouhých 15 000 Kč. Přestavby bude provádět renomovaná firma HTS spol. s r.o. prostřednictvím své smluvní montážní sítě Elpigas. Značka Elpigas se skládá z komponentů italské produkce, které jsou prověřeny dlouholetou praxí a s nimiž jezdí už více jak dva miliony vozů po celé Evropě. Součástí montáže je i unikátní pojištění proti případným škodám způsobeným plynovou instalací, které má montážní síť Elpigas sjednáno v ČR jako jediná.

Jak bude přestavba probíhat? Zákazník si při koupi vozu v AAA Auto rovnou zakoupí i poukaz na montáž LPG zařízení za zvýhodněnou cenu. Následně si objedná termín montáže u některého ze 43 akreditovaných partnerů montážní sítě Elpigas na území celé České republiky a po předložení tohoto poukazu mu bude bezplatně provedena instalace celého plynového systému.

"Cena za jeden litr LPG se dnes pohybuje okolo 17 Kč. Při porovnání s aktuálními cenami benzínu se přestavba u většiny vozidel vyplatí již po ujetí pouhých 20 až 30 tisíc kilometrů, což je rychlá návratnost vložené investice," upozorňuje Daniel Harant. LPG je v současné době velmi výhodnou alternativou v oblasti pohonných hmot a podle něj nabývá na významu nejen z ekonomických a strategických důvodů, ale i pro svůj značný ekologický přínos - spalováním LPG totiž vzniká podstatně méně emisí škodlivin než u benzínu a nafty, a tudíž významně přispívá k ochraně životního prostředí.