sag kupuje apm automotive a stahlgruber cz | Aktuality | autoweek.cz

SAG kupuje APM Automotive a Stahlgruber CZ

SAG kupuje APM Automotive a Stahlgruber CZ

09.01.2020 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Společnost LKQ se dohodla na odprodeji svých dvou českých distribučních firem - APM Automotive s.r.o. a Stahlgruber CZ s.r.o. - společnosti Swiss Automotive Group AG.
Společnost LKQ Corporation oznámila uzavření konečné smlouvy o prodeji svých majetkových podílů ve dvou českých firmách distribuujících automobilové náhradní díly APM Automotive s.r.o. a Stahlgruber CZ s.r.o. švýcarské společnosti Swiss Automotive Group AG. Podmínky transakce nebyly zveřejněny.
 
V květnu 2018 Evropská komise schválila skupině LKQ akvizici společnosti Stahlgruber GmbH s výjimkou velkoobchodního podnikání v České republice, kde působí jako APM Automotive a Stahlgruber CZ. Tato část akvizice byla předložena k přezkoumání českému Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Začátkem roku 2019 Úřad pro hospodářskou soutěž tuto akvizici LKQ schválil, ovšem s podmínkou povinnosti prodeje určité části těchto dvou českých distributorů. LKQ se následně rozhodla prodat veškeré majetkové podíly obou výše uvedených podniků švýcarské společnosti Swiss Automotive Group AG. LKQ Europe tak bude v České republice nadále provozovat své stávající společnosti Auto Kelly a.s. a Elit CZ, s.r.o. Společnost LKQ očekává, že obchod bude dokončen počátkem roku 2020, po získání příslušných regulačních schválení.
 
Prezident a generální ředitel společnosti LKQ Dominick Zarcone uvedl: „Ceníme si úsilí regionálního managementu vybudovat v České republice úspěšný byznys a je skvělé, že se pro něj podařilo najít nového významného vlastníka.“
 
LKQ European Holdings je předním distributorem náhradních dílů pro automobily, komerční užitkové vozy a průmyslová vozidla v Evropě. Skupinu zastupují společnosti Euro Car Parts, Fource Holding, LKQ Italia, Elit Group, Auto Kelly, Stahlgruber a specialista na recyklaci Atracco Group AB. V České republice je skupina LKQ od roku 2016 reprezentovaná dceřinými společnostmi Auto Kelly a Elit CZ. Obě společnosti disponují sítí 137 specializovaných prodejen poskytující služby velkoobchodním klientům, přičemž Auto Kelly je nabízí i maloobchodním zákazníkům. V současné době dohromady zaměstnávají více než 2000 lidí.
 
Skupina Swiss Automotive Group je jedním z největších distributorů v nezávislém sektoru náhradních dílů pro automobily v Evropě s ročním obratem přes 900 milionů CHF. SAG zaměstnává přes 3200 lidí.