škoda auto v moskvě | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Auto v Moskvě

Škoda Auto v Moskvě

24.08.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Velké ambice značky Škoda na ruském trhu potvrdí i expozice na autosalonu v Moskvě. Kromě nového modelu Rapid, který se bude od roku 2014 vyrábět i v Kaluze, bude atrakcí akční model Yeti Sochi.

 

Magnetem expozice Škoda Auto na Mezinárodním autosalonu v Moskvě (29. 08. až 09. 09.) bude představení akčního modelu Škoda Yeti Sochi. Ten připomíná angažovanost automobilky jako partnera Zimních olympijských her 2014 v Soči.

Akční model Škoda Yeti Sochi v nové bílé barvě Candy, který má zaujme nejen atraktivním designem ve stylu zimních olympijských her, ale také bohatou výbavou, pohonem všech kol, výkonným motorem 1,8 TSI/112 kW a automatickou šestistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Svou prodejní premiéru v Rusku tento akční model bude mít již v roce 2013.

Škoda Auto předem ohlásí i příchod svého kompaktního modelu Rapid do Ruska. Rapid do Ruska přijde jako šestá modelová řada značky Škoda. Novinka pro místní trh začne sjíždět z linky závodu Volkswagen Group Rus v Kaluze začátkem roku 2014. Škoda Auto v současné době prověřuje, zda by už před tímto termínem bylo možno zahájit prodej vozů dovážených z Mladé Boleslavi.

Vedle své aktuální modelové palety Škoda Auto v Moskvě uvádí také v premiéře vůz Yeti s motorem 1,4 TSI o výkonu 90 kW v kombinaci se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG. Na ruský trh bude uveden počátkem roku 2013.

„Rusko je jedním z pilířů našich mezinárodních růstových plánů a má rozhodující význam pro naši Růstovou strategii 2018,“ říká Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland, předseda představenstva společnosti Škoda Auto. „Tato země je jedním z nejrychleji rostoucích trhů na celém světě a skýtá společnosti Škoda Auto obrovský potenciál růstu. V příštích letech zde chceme důsledně pokračovat v dynamickém rozvoji. Pro další zvýšení našich prodejů v této zemi budeme v budoucnu navyšovat výrobní kapacity,“ dodává Vahland.

V prvních sedmi měsících roku 2012 prodala značka Škoda v Rusku více vozů než kdykoli předtím ve stejném období. Dodávky ruským zákazníkům vzrostly v období od ledna do července o 41,5 % na 54 700 vozů. Ve stejném období minulého roku to bylo 38 700 vozů. V letech 2005 až 2011 Škoda Auto svůj roční prodej v Rusku zvýšila z 7 500 na 74 100 vozů, tedy téměř na desetinásobek.