sběratelská edice citroën origins | Aktuality | autoweek.cz

Sběratelská edice Citroën Origins

Sběratelská edice Citroën Origins

06.06.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Značka Citroën slaví 100. výročí svého založení exkluzivní sběratelskou edicí zahrnující několik zástupců modelové řady. Na našem trhu to jsou C3, kompaktní SUV C3 Aircross a C4 Cactus.
Značka Citroën pro oslavu svého 100. výročí připravila sběratelskou edici Origins zahrnující několik vozů současné modelové řady. Na trhu v ČR to jsou malý městský hatchback C3, kompaktní SUV C3 Aircross a C4 Cactus. Celkem je pro český trh určeno 100 vozů. V jiných zemích se můžete setkat i s modely C1, C4 a Grand C4 SpaceTourer. Každý z těchto modelů nabízí výrazný styl a ztělesňuje program Citroën Advanced Comfort. Všechny spojuje stejné pojetí barev a materiálů odkazující na minulost a důraz na propracovanou exkluzivní personalizaci exteriéru i interiéru.
 
Všechny jsou v nabídce ve střídmě elegantních odstínech bílé, černé a šedé. Zákazníci mohou zvolit i dvoubarevnou kombinaci s černou střechou. Vozy sběratelská edice lze rozpoznat díky grafickým prvkům personalizace exteriéru, které jsou vyvedeny v bronzovém odstínu odkazujícím na původní šípové ozubení, tedy na historii značky. Vozy edice Origins se odlišují i specifickým stylem interiéru.
 
C3 ve sběratelské edici Origins
Víceúčelový městský hatchback na bázi verze Feel má bohatší výbavu mj. o zadní parkovací asistent, Citroën Connect Rádio, dotykový 7" displej, paket Viditelnost, který zahrnuje automatické stěrače s dešťovým senzorem, samočinné rozsvícení světel za snížené viditelnosti, přední mlhové světlomety, funkci Guide Me Home a přední mlhové světlomety, a k tomu i černý Airbump a paket Bi-Color. Akční cena vozu Citroën C3 Origins 1,2  PureTech 82 je 334 900 Kč.
 
C3 Aircross Origins ve sběratelské edici Origins
Kompaktní SUV, držitel ocenění AutoBest 2018, rozšiřuje výbavu Feel o paket Automatická klimatizace, který zahrnuje mj. automatickou klimatizaci, automatické stěrače s dešťovým senzorem a přední mlhová světla v předních světlometech. Dále navíc zahrnuje elektricky ovládaná okna i vnější zpětná zrcátka, osvětlení nástupního prostoru, paket Bi-Color, zadní parkovací asistent a loketní opěrku sedadla řidiče. Akční cena vozu Citroën C3 Aircross Origins 1,2  PureTech 110 je 444 900 Kč.
 
C4 Cactus ve sběratelské edici Origins
Nový komfortní hatchback C4 Cactus, vycházející z verze výbavy Feel, k ní přidává funkci Mirror Screen, sedadla Advanced Comfort, paket Automatic, který zahrnuje automatickou klimatizaci, samočinné rozsvícení světel za snížené viditelnosti, automatické stěrače s dešťovým senzorem, zadní parkovací asistent a hliníkové disky kol Cross R1. Akční cena vozu Citroën C4 Cactus Origins 1,2  PureTech 110 je 399 900 Kč resp. za verzi s motorem 1,5 BlueHDi 100 419 900 Kč.
 
  • Sběratelská edice Citroën Origins
  • Sběratelská edice Citroën Origins
  • Sběratelská edice Citroën Origins
  • Sběratelská edice Citroën Origins
  • Sběratelská edice Citroën Origins
  • Sběratelská edice Citroën Origins
  • Sběratelská edice Citroën Origins