scala monte carlo a kamiq monte carlo se představí ve frankfurtu | Aktuality | autoweek.cz

Scala Monte Carlo a Kamiq Monte Carlo se představí ve Frankfurtu

Scala Monte Carlo a Kamiq Monte Carlo se představí ve Frankfurtu

02.08.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda v září 2019 na IAA ve Frankfurtu uvede nejvyšší výbavové řady modelů Scala Monte Carlo a Kamiq Monte Carlo. Sportovní doplňky a černé designové prvky pomáhají dotvářet lifestylové varianty Monte Carlo mnoha modelů značky už od roku 2011.
Verze Monte Carlo vzdávají hold úspěšné historii působení značky Škoda v motoristickém sportu. V Rallye Monte Carlo Škoda slavila hned několik historických úspěchů. Proto už v roce 1936 vznikla první speciální série 70 vozů Popular, která dostala doplňující název Monte Carlo.
 
Od roku 2011 připomínají vybrané modely Škoda s výrazným sportovním vzhledem a řadou černých prvků tuto tradici. V té nyní budou kromě modelu Fabia Monte Carlo (na fotografii) pokračovat také modely Scala Monte Carlo a Kamiq Monte Carlo. Tyto sportovní, lifestylově zaměřené varianty zdobí řada černých prvků, které zdůrazňují sportovní charakter a design. Scala Monte Carlo dostane charakteristicky černé části předního spoileru, Kamiq Monte Carlo pro změnu nabídne černé střešní nosníky. Kromě toho bude možné obě nové špičkové verze poznat podle speciální plakety.
 
Nejvyšší výbavové verze pro modely Scala a Kamiq se představí na autosalonu IAA 2019 ve Frankfurtu od 10. do 22. září 2019.