seat ateca fr splní očekávání | Aktuality | autoweek.cz

Seat Ateca FR splní očekávání

Seat Ateca FR splní očekávání

05.04.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nový stupeň výbavy FR v charakteristickém stylu značky Seat přináší do modelové řady Ateca ještě větší potěšení z jízdy, sportovnější vlastnosti a dynamiku ve spojení s luxusní výbavou. Seat Ateca FR se představí v květnu na autosalonu v Barceloně, ale objednávat jej lze už od poloviny dubna.
Ateca FR je verze, kterou zákazníci od značky Seat čekají. Premiéru bude mít na mezinárodním autosalonu v Barceloně ve dnech 11. až 21. května 2017. Ve druhé polovině roku bude následovat ještě nové malé SUV Arona a připravuje se rovněž větší SUV než je Ateca.
 
Stupeň výbavy FR doplňuje modelovou řadu Ateca, zahrnující stupně výbavy Reference, Style a Xcellence. FR zaujímá stejné postavení jako Xcellence, ale nabízí více dynamiky a sportovnosti. Zatímco Xcellence představuje vrchol možností nabízených prvky nadstandardní výbavy a doplňků, verze FR přináší mnohá originální řešení. Současně naznačuje, že bychom se od tohoto modelu mohli dočkat ještě více variant.
 
Ateca FR se navenek odlišuje od verze Xcellence černými střešními nosiči a dalšími černými dekory vč. upravené masky chladiče, exkluzivního nárazníku FR a mlhových světlometů LED s exkluzivním stylem FR. FR přidává 19“ kola a další designové doplňky exkluzivně navržené pro tuto verzi.
 
Sériová výbava zahrnuje sportovní sedadla čalouněná Alcantarou a hliníkové pedály. Sportovní charakter vozu umocňuje červené prošívání na volantu, sedadlech a hlavici řadicí páky. Luxusní atmosféru v interiéru vytvářejí elegantní detaily, jako jsou například černé čalounění stropu a výplně dveří v exkluzivním stylu FR.
 
Nejsportovnější verze modelu Ateca FR nabízí rovněž nejvyspělejší asistenční systémy a techniku v oblasti konektivity.
 
Ateca FR bude nabízena se zážehovými a vznětovými motory o výkonu od 110 do 140 kW (150 k až 190 k) v kombinaci s přímo řazenou nebo dvouspojkovou převodovkou DSG. Na výběr bude rovněž pohon všech kol a bude možné objednat také adaptivní regulaci podvozku DCC a progresivní řízení.
  • Seat Ateca FR splní očekávání
  • Seat Ateca FR splní očekávání
  • Seat Ateca FR splní očekávání