seat leon s mnoha vylepšeními | Aktuality | autoweek.cz

Seat Leon s mnoha vylepšeními

Seat Leon s mnoha vylepšeními

25.11.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Oživený design, nejmodernější technika včetně high-tech konektivity, k tomu nový motor 1,6 TDI s výkonem 85 kW (115 k) a nový komfortní stupeň výbavy Xcellence charakterizují modernizovanou podobu Seatu Leon.
Čtyři roky po představení aktuální generace své nejprodávanější modelové řady Leon také Seat (podobně jako Volkswagen u modelu Golf a Škoda u Octavie) přikročil k modernizaci. Ta se zaměřila na techniku a design. Nový Seat Leon se objeví u prodejců v lednu 2017, ale první vozidla mohou zákazníci v České republice očekávat už na počátku prosince 2016. Základní cena pětidveřové varianty 1,2 TSI Reference 63 kW je 339 900 Kč.
 
Nový Seat Leon se bude i nadále dodávat ve čtyřech verzích jako pětidveřový hatchback, třídveřové kupé SC, rodinné kombi ST a ST X-Perience pro dobrodružné výpravy. Kombi ST představuje téměř 35 % podílu na celkovém prodeji modelové řady Leon.
 
Změny v designu nejsou zásadní, jde především o řadu detailních oživení. K tomu se přidávají technické inovace, zejména v oblasti konektivity. Leon přebírá multimediální, navigační, asistenční a bezpečnostní systémy i konektivitu v rozsahu, který nedávno Seat uvedl ve zcela novém modelu Ateca.
 
Úpravy vzhledu se soustředily na příď s novou, širší maskou chladiče a nový tvar světlometů, ve větší míře využívajících LED.Nové jsou rovněž přední a zadní nárazníky. V interiéru zaujme především nová středová konzole, kvalitnější materiály sériového čalounění a nové vnitřní osvětlení LED.
 
V rámci technických vylepšení Leon dostal mj. navigační systém s 8“ displejem a novou středovou konzoli s konektivitou z modelu Ateca, indukční dobíjení telefonu a bezklíčkový přístup do interiéru i zavazadlového prostoru. K tomu se samozřejmě přidávají nejmodernější asistenční systémy.
 
Nový stupeň výbavy Xcellence
Nový Seat Leon bude nabízen ve čtyřech výbavových liniích: vstupní Reference, Style, FR a novou vrcholnou výbavou Xcellence s atraktivními doplňky vnějšího vzhledu i interiéru a nejvyšší úrovní techniky.
 
Stupně výbavy FR a Xcellence budou nabízeny za stejnou cenu jako nejlepší možné varianty pro různě zaměřené řidiče. FR je pro zákazníky, kteří touží po sportovnější jízdě s intenzivnějšími zážitky z řízení, zatímco Xcellence se soustředí na komfort, eleganci a nejmodernější techniku. Pátou verzí bude Cupra, s jejímž uvedením na trh se počítá v blízké budoucnosti.
 
Verze Style nyní zahrnuje XDS, tempomat, 16“ kola, dvouzónovou automatickou klimatizaci, handsfree Bluetooth, světlomety LED pro denní svícení, Media System Colour s 5“ dotykovým displejem, čtečkou paměťových karet SD, vstupem USB na středové konzole, vstupem AUX-In a 6 reproduktory, dále elektromechanickou parkovací brzdu, 7 airbagů, asistent pro rozjezd Auto-Hold, volant a hlavici řadicí páky obšité kůží, sklopná sedadla s nastavitelným sklonem asymetricky dělených opěradel, vyhřívaná vnější zpětná zrcátka a mnoho dalších prvků.
 
Nejmodernější asistenční systémy
Po uvedení modelu Ateca přebírá nejnovější nabídku asistenčních systémů také nový Leon. Asistent pro jízdu v dopravní koloně, který při pomalé jízdě v dopravní koloně automaticky řídí, zrychluje a brzdí v rámci systémových omezení zatímco při jízdě rychlostí až 60 km/h podporuje řidiče regulací rychlosti jízdy a udržováním vozidla ve správném jízdním pruhu. Řidič však musí mít ruce trvale na volantu. Systémy, které tvoří základ asistentu pro jízdu v dopravní koloně, jsou asistent pro jízdu v jízdním pruhu Lane Assist a adaptivní tempomat ACC.
 
Systém adaptivního tempomatu ACC s radarovým senzorem a s funkcí Front Assist automaticky upravuje vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla v rámci systémových omezení. V rámci určitého rozsahu rychlostí může integrovaná funkce Front Assist zajišťovat autonomní brzdění v nebezpečných situacích. Součástí systému Front Assist je funkce nouzového brzdění City s ochranou chodců.
 
Asistent pro stav nouze (Emergency Asisst) přichází ke slovu například v nouzových situacích způsobených náhlou zdravotní indispozicí řidiče. Asistent dálkových světlometů zaručuje optimální osvětlení vozovky před vozem bez oslňování řidičů protijedoucích vozidel.
 
Nejvyšší úroveň konektivity
Seat Leon nabízí nejvyšší úroveň konektivity díky nejnovější generaci informačních a zábavních systémů Easy Connect, systému Seat Full Link a exkluzivní aplikaci Seat ConnectApp. Vrcholem nové generace informačních a zábavních systémů Media System Plus s 8“ displejem. Přihrádka Connectivity Box ve středové konzoli poprvé umožňuje bezdrátové nabíjení telefonu a díky propojení se střešní anténou zaručuje kvalitnější příjem signálu. V přihrádce jsou dva vstupy USB pro současné připojení chytrých telefonů a přenosných přehrávačů kompatibilních se systémem MirrorLink.
 
Exkluzivní aplikace Seat ConnectApp využívá integraci systému MirrorLink. Funkce čtení textu Voice Replay převádí textové zprávy z e-mailu, SMS, Facebooku a Twitteru do hlasové podoby. Odpovědi lze nadiktovat hlasovými povely. Další exkluzivní funkcí je ovládání gesty.
 
Motory
Nabídka pohonných jednotek zahrnuje motory na benzin, naftu a stlačený zemní plyn. Novinkou je vznětový čtyřválec 1,6 TDI s výkonem 85 kW (115 k). Turbodiesel 2,0 TDI je ve verzích 110 kW (150 k) a 135 kW (184 k). Zážehové motory pro nový Seat Leon pokrývají rozsah výkonů od 63 do 132 kW (od 86 k do 180 k). Nejnovější verzí je tříválec 1,0 TSI s výkonem 85 kW (115 k). V nabídce je také 1.4 TGI na zemní plyn s 81 kW (110 k).
 
Převodovky jsou pěti- nebo šestirychlostní přímo řazené a dvouspojkové DSG s šesti nebo sedmi rychlostními stupni. Kromě verzí s pohonem předních kol bude nabídka zahrnovat také verze 4Drive s pohonem všech kol prostřednictvím mezinápravové spojky Haldex.
  • Seat Leon s mnoha vylepšeními
  • Seat Leon s mnoha vylepšeními
  • Seat Leon s mnoha vylepšeními
  • Seat Leon s mnoha vylepšeními
  • Seat Leon s mnoha vylepšeními
  • Seat Leon s mnoha vylepšeními