seat leon vítězem autobest 2021 - best buy car of europe | Aktuality | autoweek.cz

Seat Leon vítězem AutoBest 2021 - Best Buy Car of Europe

Seat Leon vítězem AutoBest 2021 - Best Buy Car of Europe

15.12.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Novým členem Síně slávy se stává Herbert Diess, generální ředitel koncernu Volkswagen, který byl zvolen jako držitel ocenění ManBest 2020. Cenu TechnoBest 2020 získává Renault E-Tech a ocenění EcoBest 2020 náleží vozu Honda e.
Nový Seat Leon byl zvolen vítězem ankety AutoBest 2021 - Best Buy Car of Europe. S celkem 12 685 body si zajistil první místo o pouhých 532 bodů před novou generací vozu Škoda Octavia. V procentuálním vyjádření tento rozdíl představuje pouze 0,69 %! Nový Peugeot 2008 se umístil na třetím místě s celkovým počtem 11 636 bodů, což je jen o 517 bodů méně než získal vítězný vůz. Podrobné výsledky budou uvedeny v sekci Konečné hodnocení na www.autobest.org.
 
„Tento rok byl v mnoha ohledech výjimečný. V rámci AutoBest jsme přivítali 7 finalistů, což je v naší dvacetileté historii velmi vzácná situace. Je to doklad schopnosti automobilového průmyslu dodávat vynikající nové modely s jasným zaměřením na proces elektrifikace. V důsledku toho jsme měli silnou konkurenci mezi Seatem Leon a Škodou Octavia. Oba nové modely, pocházející od značek patřících do skupiny VW, jsou skvělá auta, která si obě zasloužila vyhrát. Jelikož však vyhrát může pouze jeden, porota AutoBest hlasovala, a tak máme vítěze: Seat Leon. Gratulujeme všem lidem zapojeným do tohoto projektu - od inženýrů a designérů až po pracovníky v Martorellu, kteří Leon vyrábějí,“ uvedl předseda poroty Ilia Seliktar.
 
„V tak komplikovaném a různorodém roce prokázal AutoBest svoji odolnost a dodržel všechny sliby dané během roku. Držíme se naší tradice a vyhlašujeme nového vítěze AutoBest Best Buy of Europe 2021. Také jako vždy přidáváme všechna naše ocenění. Zvládli jsme „mission impossible“ a realizovali závěrečný test v rakouském Teesdorfu. Tímto způsobem vyjadřujeme uznání všem lidem v rámci automobilového průmyslu, kteří vyvinuli obrovské úsilí, aby pokračovali v dodávkách skvělých nových automobilů a technologií. Kromě toho vzdáváme hold spotřebitelům naší snahou dosáhnout toho, aby i průměrný Evropan lépe rozuměl tomu, jaké jsou nejlepší automobilové technologie, společnosti, vedoucí pracovníci, designéři, komunikační technologie, elektromobily a nakonec i nejlepší vůz ke koupi na našem kontinentu. Nyní je čas slavit. Dvacátý vítěz Seat Leon a skvělí lidé stojící za tímto vozem si zaslouží naši gratulaci!“ prohlásil zakladatel a předseda organizace AutoBest Dan Vardie.
 
Letošním novým členem Síně slávy ManBest 2020 se stává Herbert Diess. Herbert Diess byl jmenován generálním ředitelem koncernu Volkswagen během největší krize v historii této společnosti a v současnosti řídí její transformaci. Automobilový gigant usiluje o to, aby se stal globálním lídrem v oblasti elektrických vozidel a digitalizace. Rozsah toho, čeho dosáhl, je obrovský. Mnoho elektromobilů - včetně nedávno oznámených nových, cenově dostupných - které v příštích letech skupina Volkswagen uvede na trh, umožní milionům motoristů přejít ze spalovacích motorů na čistě elektricky poháněná vozidla. Časem bude možné jeho úspěchy považovat za definování nové éry - éry elektrických vozidel pro každodenní použití a pro všechny. V těchto obtížných dobách Herbert Diess udržel skupinu Volkswagen na solidní cestě ziskovosti a růstu prodeje. Rovněž realizuje důkladnou restrukturalizaci skupiny s cílem stát se mnohem agilnější organizací s proaktivním přístupem schopným rychleji reagovat na dnešní rušnou dobu.
 
Členové poroty AutoBest zvolili Renault E-Tech jako vítěze ceny TechnoBest 2020. Tato důmyslná inovace hybridního pohonu představuje technologii převzatou ze závodních tratí a proměněnou pro reálný provoz. Posunutí hranice možného ve formuli 1 umožnilo, že Renault uvedl na trh efektivní a cenově dostupné řešení. Renault v roce 2020 prokázal své odborné znalosti v oblasti technologií směřujících k budoucnosti se sníženými emisemi zavedením tří hybridních nebo plug-in-hybridních verzí u modelů v segmentech malých a kompaktních automobilů a přípravou dalších tří modelů, které budou následovat v roce 2021. Renault nabízí řadu cenově dostupných nízkoemisních technologií pro průměrné zákazníky a ukazuje cestu k hladkému přechodu v individuální mobilitě.
 
Honda e je vítězem ocenění EcoBest 2020. Chytrá Honda e je důmyslné čistě elektricky poháněné auto dokonale optimalizované pro použití v centrech měst. Díky designu, který nelze srovnávat s žádným konkurentem, je Honda e charismatická, luxusní a skvěle se řídí, což dokazuje, jak vzrušující může být budoucnost podle EcoBest. Představením Hondy e japonský gigant nejen prokázal, že je připraven na městské elektromobily s akumulátory, ale také, že má správný smysl pro technické inovace. Náhrada vnějších zpětných zrcátek kamerami je dalším překvapením v segmentu malých automobilů. Společnost Honda si s uvedením modelu e dala na čas, ale tento čas byl dobře využit při výzkumu a vývoji úžasného městského BEV.
 
Vítězové ocenění CompanyBest, SafetyBest, DesignBest, SmartBest a SportBest za rok 2020 již byli vyhlášeni. Bylo také sděleno hlasování poroty AutoBest pro Citroën Ami - 100% electric jako vítěze výjimečné ceny A Star is Born (viz www.autobest.org).
 
20. ročník slavnostního předávání cen AutoBest se bude konat v den a místo, které budou oznámeny v následujících měsících. Pro organizaci AutoBestu má bezpečnost všech našich hostů i členů poroty zásadní význam. Proto budeme pečlivě sledovat vývoj pandemické situace v Evropě. V návaznosti na tradici bude mezinárodní porota AutoBest udělovat ceny v zemích, v nichž se dosud slavnostní večer nekonal.
 
Evropská porota AutoBest děkuje čtenářům z celé Evropy za podporu projektu a všem PR oddělením v automobilovém průmyslu za pomoc při organizování setkání a testů svých nových produktů.
 
  • Seat Leon vítězem AutoBest 2021 - Best Buy Car of Europe
  • Seat Leon vítězem AutoBest 2021 - Best Buy Car of Europe
  • Seat Leon vítězem AutoBest 2021 - Best Buy Car of Europe
  • Seat Leon vítězem AutoBest 2021 - Best Buy Car of Europe
  • Seat Leon vítězem AutoBest 2021 - Best Buy Car of Europe