seat představuje digital cockpit | Aktuality | autoweek.cz

Seat představuje Digital Cockpit

Seat představuje Digital Cockpit

31.07.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Rozšíření nabídky výbavy pro modely Arona a Ibiza - digitální individualizovatelný panel přístrojů Digital Cockpit, který poskytuje lépe čitelné informace přizpůsobené požadavkům řidiče.
Seat rozšířil nabídku výbavy pro modely Arona a Ibiza o digitální individualizovatelný panel přístrojů Digital Cockpit, který poskytuje lépe čitelné informace přizpůsobené požadavkům řidiče. Digital Cockpit již od ledna 2018 oceňují řidiči modelů Seat Leon a Ateca.
 
Seat Arona je prvním malým crossoverem na trhu, který nabízí výhody interaktivního displeje s úhlopříčkou 10,25“.
 
Digitální přístroje s vysokým rozlišením poskytují větší funkčnost, která řidiči umožňuje výběr libovolného zobrazení od klasických informací analogových přístrojů, jako jsou rychloměr nebo otáčkoměr, až po barevné mapy a navigační pokyny.
 
Přechody mezi nabízenými informacemi na displeji TFT s rozlišením 1280 x 480 pixelů jsou plynulé díky obnovovací frekvenci 75 Hz. Informace jsou díky tomu také snadněji čitelné.
 
Digital Cockpit pro modely značky Seat poskytuje tři hlavní režimy zobrazování informací: Classic, Digital a Dynamic.
Classic poskytuje známé analogové přístroje, jako jsou rychloměr nebo otáčkoměr. Mezi nimi lze zobrazovat i další údaje, včetně informací navigačního systému, audiosystému a telefonu, provozních údajů, informací asistenčních systémů (asistent pro jízdu v jízdním pruhu, asistent pro sledování slepého úhlu, Front Assist, ACC) a stavu vozidla.
Digital maximalizuje využití plochy displeje, na níž zobrazuje detailní mapové podklady právě projížděné oblasti pro snadnější nalezení parkovacích míst, garáží nebo následování navigačních pokynů. V tomto zobrazení jsou navíc k dispozici veškeré informace menu telefonu, provozních údajů, asistenčních systémů a stavu vozidla.
Dynamic poskytuje ještě lepší čitelnost důležitých informací, jako jsou pokyny navigačního systému, informace vyspělých asistenčních systémů, například asistenta pro jízdu v jízdním pruhu, asistenta pro sledování slepého úhlu nebo systému Front Assist, nebo údaje o stavu vozidla.
 
Ve všech režimech zobrazení lze zobrazovat také provozní údaje, včetně spotřeby paliva, ujeté vzdálenosti a zbývajícího dojezdu. Systém umožňuje rovněž zobrazování informací o aktuálně reprodukované hudbě. Řidič navíc může procházet svou sbírkou skladeb s minimální potřebou odvracet zrak od vozovky.
 
Pokud chce řidič kombinovat pokyny navigačního systému s tradičním rychloměrem a otáčkoměrem, nebo používat zobrazení detailní mapy na celé ploše displeje, může si toto nastavení uložit do uživatelského profilu, který si znovu snadno aktivuje. Pro každý režim zobrazování lze vytvořit a uložit až tři uživatelské profily.
  • Seat představuje Digital Cockpit
  • Seat představuje Digital Cockpit
  • Seat představuje Digital Cockpit
  • Seat představuje Digital Cockpit
  • Seat představuje Digital Cockpit
  • Seat představuje Digital Cockpit
  • Seat představuje Digital Cockpit