připraveni na budoucnost | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Připraveni na budoucnost

Připraveni na budoucnost

11.07.2014 | | Tiskové zprávy

247 žáků úspěšně absolvovalo Škoda Auto Střední odborné učiliště strojírenské. Všichni úspěšní absolventi dostali nabídku práce ve společnosti Škoda Auto a 201 mladých lidí nastoupí přímo do firmy, ostatní pokračují ve studiu. 

247 žákyň a žáků v letošním roce úspěšně ukončilo své vzdělání na Škoda Auto Středním odborném učilišti strojírenském získáním výučního listu nebo složením maturity. Všem absolventům bylo nabídnuto pracovní místo. Více než 200 z nich zahájí svoji pracovní kariéru ve Škoda Auto. Ostatní budou pokračovat v dalším studiu. Firemní odborné učiliště v Mladé Boleslavi patří k největším odborným učilištím v České republice. V současné době se zde vzdělává téměř 1000 žáků.

 

„Špičkově vzdělaní odborníci jsou zárukou budoucnosti podniku a dosažení našich růstových cílů,“ říká Bohdan Wojnar, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast HR management. „O to víc nás těší vysoký počet úspěšných absolventů. Všem žákyním a žákům k ukončení studia srdečně blahopřejeme. V příštích letech budeme vysokou úroveň vzdělávání v našem odborném učilišti dále posilovat. Zaměřujeme se na nové trendy, využívání nejnovějších technologií a metod výuky. Jen v letošním roce v rámci pětiletého rozvojového plánu investujeme zhruba 45 milionů korun do nového technického vybavení a do rozsáhlé modernizace učiliště. Rád bych poděkoval i za podporu rozvoje učiliště ze strany našeho sociálního partnera Odborů KOVO,“ dodává Wojnar.

 

Škoda Auto Střední odborné učiliště strojírenské nabízí mladým lidem tříleté a čtyřleté technické vzdělávání zakončené výučním listem nebo maturitou. V současné době je v nabídce 13 oborů. Tříleté studium v letošním roce výučním listem zakončilo 151 žáků.

 

Z tříletých oborů jsou nejžádanější obory automechanik, lakýrník a obráběč kovů. Tyto obory jsou čím dál populárnější také mezi dívkami, které si uvědomují perspektivnost těchto povolání. Například mezi nově přijatými žáky oboru lakýrník je podíl dívek přibližně třetinový.

 

Mezi čtyřletými obory, které letos ukončilo 96 absolventů, se největší oblibě těší obor průmyslový logistik. Škoda Auto Stření odborné učiliště strojírenské navíc nabízí i řadu oborů nástavbového a dálkového studia.

 

Škoda Auto ve svém sídle v Mladé Boleslavi provozuje odborné učiliště už od roku 1927. Od té doby se zde vyučilo téměř 22 000 žáků. V současné době učiliště navštěvuje téměř 1000 budoucích specialistů, rozdělených do 4 ročníků, podíl dívek činí zhruba 10 %. „Trvalý vysoký zájem o vzdělání dokazuje, jak je automobilka a její střední odborné učiliště u mladých lidí v kurzu,“ zdůrazňuje Bohdan Wojnar.

 

Vzděláváním mládeže přebírá automobilka už řadu let společenskou odpovědnost. Začátkem září na firemní učiliště nastoupí 275 nových žáků – o sedm procent více než v loňském roce. Vzdělání je bezplatné, žáci jsou navíc finančně odměňováni za práci, odvedenou v rámci výuky. Po úspěšném zakončení je všem absolventům nabídnuto zaměstnání ve společnosti Škoda Auto.