sedm vozů škoda superb pro dopravní policii | Aktuality | autoweek.cz

Sedm vozů Škoda Superb pro dopravní policii

Sedm vozů Škoda Superb pro dopravní policii

22.12.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Předáním sedmi vozů Škoda Superb se speciální výbavou v Zákaznickém centru Škoda Auto se počet těchto vozů ve službách dopravní policie rozrostl na 17.

Odbor služby dopravní policie České republiky převzal od společnosti Škoda Auto dalších sedm vozů Škoda Superb s motorem 3,6 FSI V6/191 kW, šestirychlostní dvouspojkovou převodovkou DSG a pohonem všech kol. Ve službách dopravní policie ČR tak už je celkem 17 těchto vozů.

 

​„Velmi nás těší, že vozy Škoda Superb se v náročném výkonu služby osvědčily na výbornou. Rozšíření flotily o dalších sedm vozů Škoda Superb potvrzuje spokojenost našich zákazníků z řad veřejného sektoru nejen s našimi automobily, ale také s jejich dlouhodobými provozními náklady i kvalitou servisních služeb,“ uvedl šéf prodejní organizace Škoda Auto Česká republika Luboš Vlček.

 

Škoda Superb vyhovuje náročným požadavkům dálniční služby jízdními vlastnostmi, hodnotami zrychlení a jízdní stabilitou při vysokých rychlostech. Superb zrychlí z 0 na 100 km/h za 6,4 s a dosahuje nejvyšší rychlost 250 km/h.

 

Všechny vozy Superb jsou dodatečně vybaveny speciálně pro potřeby Policie ČR. Vpředu a vzadu jsou skrytá výstražná LED světla použitelná jako maják, za čelním i zadním sklem se nacházejí displeje s červenými diodami pro naprogramovaná hlášení. Ve výbavě je i vysílačka Pegas Integrovaného záchranného systému České Republiky, GPS přijímač a Emergency System Data Recorder. Smluvní partneři společnosti Škoda Auto před předáním vozy osadili rovněž radary pro měření rychlosti, které dodala Policie ČR.

 

Od roku 1993 dodala Škoda Auto pro potřeby Policie více než 17 000 vozů Škoda různých modelů a specifikací, sériových i se speciálními úpravami. Policie ČR patří k největším zákazníkům české automobilky z veřejného sektoru.