sedmý žákovský vůz se jmenuje škoda slavia | Aktuality | autoweek.cz

Sedmý žákovský vůz se jmenuje Škoda Slavia

Sedmý žákovský vůz se jmenuje Škoda Slavia

10.07.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Model Scala v karosářské verzi spider je připomínkou výročí založení společnosti v roce 1895. V projektu žákovského vozu tak 31 žáků Středního odborného učiliště strojírenského Škoda Auto spojuje historii s modernou.
V pořadí sedmý žákovský vůz Škoda se jmenuje Škoda Slavia. Škoda Scala v karosářské verzi spider je reminiscencí počátků značky Škoda. V roce 125. výročí založení společnosti si i žáci Škoda Akademie svým tradičním projektem žákovského vozu připomněli zrod české automobilky.
 
V roce 1895 začali oba zakladatelé Václav Laurin a Václav Klement v Mladé Boleslavi nejprve s opravami jízdních kol. Brzy na to začali navrhovat vlastní jízdní kola, která od roku 1896 prodávali pod značkou Slavia. Slavia byla pojmenována po slovanském jménu Slavia. Původní význam slova Slavia je alegorie Slovanstva ve slovanské mytologii. Vyskytuje se v podobách Slavia, Slavie nebo Slávie.
 
Tradice projektu žákovského vozu Škoda sahá až do roku 2014. Žáci Středního odborného učiliště Škoda v Mladé Boleslavi mohou od té doby každoročně naplánovat, vyvinout a vlastnoručně postavit zajímavý koncept vozu. Každý z těchto konceptů je dokladem kreativity a zapojení dorostu značky Škoda.
 
Současná Škoda Akademie vznikla v roce 2013, kdy spojila vzdělávání žáků a mladých zaměstnanců a také další vzdělávání zaměstnanců a odborných pracovníků. Na základě podpisu memoranda s Odbory KOVO v roce 2014 o podpoře odborného vzdělávání proběhla modernizace výukových prostor Středního odborného učiliště Škoda Auto. V posledních letech firma za podpory Odborů KOVO investovala více než 300 milionů korun do projektu modernizace vzdělávání a vybavení Škoda Akademie.
 

  • Sedmý žákovský vůz se jmenuje Škoda Slavia
  • Sedmý žákovský vůz se jmenuje Škoda Slavia
  • Sedmý žákovský vůz se jmenuje Škoda Slavia