continental vstupuje do joint venture se společností osram | Autoservis | autoweek.cz

Continental vstupuje do joint venture se společností Osram

Continental vstupuje do joint venture se společností Osram

13.04.2018 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Pneumatiky, automobilové řídicí jednotky a teď i světla - Continental a Osram spojují svoje znalosti v oblasti osvětlení, ovládání světel a řídicí elektroniky. Po získání nezbytných potvrzení bude od druhé poloviny roku 2018 v rámci joint venture pracovat 1500 zaměstnanců.
Společnosti Continental a Osram úspěšně završily svá jednání o vytvoření společného podniku Osram Continental. Výsledkem je podnik, v něm drží oba partneři 50% podíl a který si klade za cíl spojit znalosti firem Continental a Osram v oblastech osvětlení, ovládání světel a elektroniky.
 
Zahájení činnosti nové společnosti je naplánováno na druhou polovinu roku 2018, jakmile budou dokončeny všechny nezbytné kontrolní procesy, vyplývající ze spojení obou firem. Ředitelem (CEO) nového podniku bude Dirk Linzmeier ze společnosti Osram, finančním ředitelem (CFO) Harald Renner ze společnosti Continental.
 
Nový společný podnik bude mít sídlo v oblasti Mnichova, ale působit bude globálně, aby se mohl přizpůsobit rychlým vývojovým cyklům různých zákazníků v místě jejich působení. Portfolio výrobků bude zahrnovat osvětlovací moduly na bázi polovodičů, jako jsou přední nebo zadní světlomety LED, laserové osvětlovací moduly nebo řídicí jednotky světel.