nový peugeot 208 se představuje | Nové modely | autoweek.cz

Nový Peugeot 208 se představuje

Nový Peugeot 208 se představuje

26.06.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nejprodávanější model značky Peugeot 208 se tři roky po svém uvedení na trh dočkal nového vzhledu. Právě přichází na český trh i s novými prvky výbavy usnadňující pohyb v městském provozu - Active City Brake, MirrorScreen, parkovací kamerou a systémem Park Assist.
Segment malých aut je s téměř 30 % nově registrovanými vozy druhým největším na evropském trhu, přičemž nejoblíbenějším typem karoserie je hatchback, který představuje více než dvě třetiny prodaných vozů. Peugeot 208 v tomto segmentu patří k nejprodávanějším modelům. Prodej jeho první generace, poprvé představené na jaře 2012, brzy dosáhne hranice 1 000 000 prodaných kusů. Peugeot 208 je tak jedním z dokladů toho, že se Peuget po náročném období nedávné minulosti vrací do hry z hlediska objemu prodeje a znovu se stává důvěryhodnou značkou.
 
Nová podoba

Nový design je výraznější, sportovnější a elegantnější. Výraz vozu podtrhují sériově dodávané 3D světlomety s LED diodami a nové možností úprav na míru.
 
Nabídka výbav vychází z toho, že zákazníci jsou ochotni více investovat a dávají přednost vyšším úrovním výbav - až 25 % jich volí 3. úroveň výbavy Allure, v České republice je to téměř 20 % kupujících. Cílem modernizace je tento podíl ještě zvýšit. V ČR představuje skoro 80 % prodeje druhá úroveň výbavy Active se zážehovými motory PureTech 1,0 a 1,2 l.
 
Interiér je i nadále uspořádán jako Peugeot i-Cockpit sestávající z kompaktního volantu, vyvýšeného přístrojového panelu a velkého dotykového displeje. Velký dotykový displej 7", sériově montovaný od druhé úrovně výbavy Active, umožňuje snadný přístup ke všem funkcím (rádio, navigace, telefon, palubní počítač). Navíc poskytuje možnost připojení přes Bluetooth i USB. Nový systém MirrorScreen poskytuje možnost zobrazit displej chytrého telefonu kompatibilního s Mirrorlink nebo Carplay a využívat tak aplikace v telefonu. Velký 7" displej se už objevil ve více než 80 % vozech prodaných od jeho uvedení na trh.
 
Technické novinky
Peugeot 208 nabízí systém Park Assist, aktivní parkovací asistent umožňující automatické podélné zaparkování a vyjetí z parkovacího místa, a dva nové systémy, určené do městského provozu Active City Brake a kameru na zádi. Systém Active City Brake, tj. automatického nouzového brzdění v případě rizika srážky, umožňuje vyhnout se při rychlosti do 30 km/hod nehodě nebo snížit její závažnost v případě, že řidič nezasáhne. Lidar zabudovaný na čelním skle detekuje překážky a systém dokáže automaticky zabrzdit aby zabránil kolizi nebo případně omezil její důsledky snížením rychlosti.
 
Nabídka odstínů barev a povrchů zahrnuje kromě metalického a perleťového laku poprvé dvě zcela nové patentované strukturované barvy s originálními odstíny Ice Grey a Ice SIlver. Peugeot 208 nabízí i originální možnosti personalizace exteriéru Menthol White a Lime Yellow.
 
Rekordní turbodiesel
Nové úsporné a výkonné motory PureTech a BlueHDi splňují nejnovější emisní normy Euro 6. Vznětový motor 1,6 BlueHDi je k dispozici ve třech úrovních výkonu, lišících se i některými konstrukčními prvky: 1,6 BlueHDi 75 k, 1,6 BlueHDi 100 k S&S a 1,6 BlueHDi 100 k S&S. Nejúspornější vykazuje rekordní spotřebu nafty pouze 3,0 l/100 km, takže jde o nejúspornější spalovací motor na světě.
 
Řada tříválcových nepřeplňovaných zážehových motorů 1,0 PureTech a 1,2 Pure Tech se po spuštění atmosférických verzí nyní rozšiřuje o verzi 1,2 PureTech 110 S&S přeplňovanou turbodmychadlem nové generace a vybavenou vysokotlakým přímým vstřikováním s pracovním tlakem 100 bar. Motor PureTech 1,2 110 může být rovněž spojen s novou automatickou převodovkou Aisin EAT6 s možností řazení systémem Quickshift.

Nabídka motorů tak zahrnuje rozsah výkonů od 50 kW (68 k) po 88 kW (120 k), protože sportovní verze GTi a GTi Peugeot by Sport s motorem 1,6 THP 208 zatím v České republice nejsou v nabídce.
 
Peugeot 208 se pro Evropu vyrábí v Poissy (Francie) a v Trnavě (Slovensko). Akční cena začíná na 245 200 Kč za třídveřovou verzi Access 1,0 PureTech, pětidveřová přijde o 15 000 Kč dráž. Pětidveřová varianta Active 1,2 PureTech MAN5 stojí 283 200 Kč.
  • Nový Peugeot 208 se představuje
  • Nový Peugeot 208 se představuje
  • Nový Peugeot 208 se představuje
  • Nový Peugeot 208 se představuje
  • Nový Peugeot 208 se představuje
  • Nový Peugeot 208 se představuje
  • Nový Peugeot 208 se představuje
  • Nový Peugeot 208 se představuje