šéf ferrari louis camilleri ohlásil svůj odchod | Aktuality | autoweek.cz

Šéf Ferrari Louis Camilleri ohlásil svůj odchod

Šéf Ferrari Louis Camilleri ohlásil svůj odchod

11.12.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Výkonný ředitel Ferrari Louis Camilleri oznámil svůj odchod do důchodu s odvoláním na osobní důvody. Ve funkci byl jen dva a půl roku. Vedení společnosti Ferrari se prozatím ujme předseda představenstva John Elkann.
Generální ředitel Ferrari Louis Camilleri (65) s okamžitou platností rezignoval. Jeho prozatímním nástupcem se stal předseda společnosti John Elkann. Elkann dočasně převezme tuto roli dokud nebude nalezen Camilleriho nástupce. Elkann pochází z italské rodiny Agnelliů. Je generálním ředitelem jejího holdingu Exor, rodinné investiční společnosti a nejvýznamnějšího akcionáře Ferrari s třetinou hlasovacích práv.
 
Podle informací z Maranella Camilleriho rozhodnutí odstoupit z funkce generálního ředitele Ferrari přišlo poté, co jej postihly vážné zdravotní problémy v souvislosti s nemocí Covid-19, které si v posledních týdnech vyžádaly jeho hospitalizaci. Nyní se zotavuje doma, nicméně jeho nemoc údajně nebyla bezprostředním důvodem jeho rozhodnutí odejít do důchodu.
 
John Elkann oznámil zaměstnancům, že společnost respektuje Camilleriho rozhodnutí odejít do důchodu. „Je nám to velmi líto, když jsem se já a všichni z rodiny Ferrari dozvěděli o rozhodnutí Louise Camilleriho odstoupit z osobních důvodů z role generálního ředitele. Louisovo vedení a vášeň vedly Ferrari k dosažení působivých výsledků,“ uvedl Elkann a dodal, že Camilleri bude pro Ferrari k dispozici jako poradce.
 
Camilleri odchází do důchodu rovněž z role výkonného předsedy společnosti Philip Morris International (PMI), výrobce cigaret značky Marlboro.
 
Camilleri byl jmenován do čela Ferrari v červenci 2018 po náhlé smrti bývalého generálního ředitele Sergia Marchionneho. Do té doby byl Camilleri od roku 2015 členem správní rady Ferrari. Během Camilleriho působení akcie Ferrari významně posílily v porovnání s ostatními společnostmi v automobilovém sektoru, protože poptávka po vysoce výkonných exkluzivních automobilech zůstává po celém světě silná i přes pandemii koronaviru. Pod jeho vedením dosáhly akcie Ferrari rekordní úroveň - minulý měsíc dosáhly na milánské burze historické maximum 182,95 eur.
 
Pod Camilleriho vedením také pokračovalo úsilí o rozšíření nabídky vozidel Ferrari a využívání značky aniž by se narušila její exkluzivita, která je zárukou prémiových cen a zisku. Camilleri odchází právě když se luxusní automobilka snaží zvýšit svůj podíl modelů s hybridním pohonem a připravuje se na uvedení svého prvního SUV PuroSangue. Camilleri také odchází v době, kdy Scuderia Ferrari čelí jedné z největších výkonnostních krizí ve formuli 1 za 30 let. Camilleri se ovšem, na rozdíl od svých předchůdců, ve světě formule 1 moc neangažoval.