marchionne prodá svého krasavce | Aktuality | autoweek.cz

Marchionne prodá svého krasavce

Marchionne prodá svého krasavce

27.03.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Šéf Fiatu a Chrysleru Sergio Marchionne dá svůj soukromý Dodge Challenger s úpravami od firmy Mopar do aukce.

Nejvyšší výkonný šéf Fiatu a Chrysleru Sergio Marchionne dá v dubnu do aukce společnosti Barrett-Jackson v Palm Beach svůj soukromý vůz Dodge Challenger. Veškerý výtěžek z prodeje půjde ve prospěch charitativní organizace United Way for Southeastern Michigan. Každoroční kampaň zahájil její předseda Sergio Marchionne při symbolickém slavnostním zapálení pochodní v detroitském Hart Plaza.

Marchionneho Challenger SRT8 392 modelový rok 2011 je nalakován v odstínu Pitch se závodními pruhy ručně nakreslenými návrháři z oddělení SRT. Světlá výška vozu je snížena použitím nastavitelných vinutých pružin ze speciální nabídky Mopar a vůz má od Moparu mj. i výfuky. Mopar je specializovaná firma vyrábějící díly pro vysocevýkonné verze vozů koncernu Chrysler, jehož je také součástí. Zadní světlomety vozu jsou zabarvené. Tovární 20‘‘ kola jsou černá.

Interiér odpovídá sériové výrobě kromě sedadel na zakázku potažených černou kůží. Na opěrkách hlavy jsou vyšitá loga SRT.

Motor Hemi V8 je sériový. Má výkon 345 kW (470 k) a točivý moment 637 N.m. Na 100 km/h tento Challenger zrychlí z klidu za čtyři sekundy a na dálnici má spotřebu 10,2 l/100 km.