šéf odborů vw nevidí důvod pro další snižování nákladů | Aktuality | autoweek.cz

Šéf odborů VW nevidí důvod pro další snižování nákladů

Šéf odborů VW nevidí důvod pro další snižování nákladů

11.07.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Vedoucí podnikové rady odborů Volkswagenu Bernd Osterloh řekl analytikům a investorům, že automobilka v Německu nepotřebuje hlubší snižování nákladů.
Nejvyšší představitel odborové organizace a zástupce odborů v dozorčí radě společnosti Volkswagen Bernd Osterloh prohlásil, že už existující opatření na snižování nákladů, dohodnutá vedením společnosti s odbory v roce 2016, budou pro překonání postkoronavirové krize postačovat. Uvedl analytik společnosti MainFirst pro agenturu Reuters. Osterloh podle něho říká, že program Future Pact, který byl zahájen v roce 2016, stále snižuje náklady, což společnosti Volkswagen poskytuje náskok před jejími evropskými konkurenty. Proto není v této době potřeba další zintenzivnění snižování nákladů. Mluvčí odborů tyto poznámky potvrdil.
 
Mluvčí společnosti Volkswagen později uvedl, že Osterlohův komentář odkazovaly spíš na hlubší program snižování strukturálních nákladů, jako je hromadné propouštění, než na pokračující zvyšování efektivity.
 
Pokud bude poptávka po automobilech nadále klesat, může společnost VW snížit náklady zkrácením pracovní doby svých zaměstnanců, řekl Osterloh analytikům. Také uvedl, že odbory plně podporují generálního ředitele Herberta Diesse a že plně elektricky poháněný vůz Volkswagen ID.3 je silný produkt, který s nímž je Volkswagen plně na správné cestě.
 
Generální ředitel VW Herbert Diess ve svém příspěvku na LinkedIn uvedl, že Osterloh „znovu potvrdil, že zástupci zaměstnanců stojí zcela za strategií Volkswagenu.“