šéfem ford of europe armstrong | Aktuality | autoweek.cz

Šéfem Ford of Europe Armstrong

Šéfem Ford of Europe Armstrong

26.05.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Ford Motor ohlásila další personální přesuny, které byly vyvolány změnami v nejvyšším vedení v důsledku tlaku investorů na zvýšení hodnoty akcií. Do čela činnosti v Evropě byl jmenován dlouholetý manažer Fordu Steven Armstrong.
V souvislosti s nahrazením Marka Fieldse na místě generálního ředitele společnosti Ford Motor Jimem Hackettem došlo k dalším změnám v nejvyšším vedení společnosti. Mimo jiné byl dosavadní šéf Ford of Europe Jim Farley jmenován do nově vytvořené pozice šéfa pro globální trhy. Na jeho místo v Evropě přichází Steven Armstrong.
 
Původem Brit Steven Armstrong (52) dosud ve Ford of Europe zastával funkci vicepresidenta a nejvyššího provozního šéfa (COO). Během svého 25 let trvajícího působení u Fordu už vystřídal mnoho vysokých manažerských postů a při řízení nákupu mj. i pro Jaguar a Volvo. Právě on v roce 2010 dohlížel na prodej Volvo Cars čínské Zheijang Geely Holding Group. Od 1. června bude mít na starosti region zahrnující Evropu, Střední východ a Afriku.
 
V rámci dalších změn dosavadní vicepresident pro vývoj produktů a technický šéf koncernu Raj Nair (52) střídá Joea Hinrichse na místě presidenta Ford North America. Peter Fleet (50) se stal šéfem Fordu pro Asijsko-pacifický region místo Daveho Schocha, který po 40 letech odchází do důchodu.
 
Z mnoha dalších změn stojí za vyzdvižení: Hau Thai-Thang byl jmenován do čela vývoje produktů a nákupu, Sherif Marakby (51) se po 25 letech působení v různých manažerských pozicích především ve výrobě ale také jako šéfa týmu pro vývoj elektromobilů a plug-in hybridů nyní stává vicepresidentem pro autonomní vozidla a elektrifikaci, Ken Washington (56) bude místo Raje Naira vicepresidentem pro vývoj a pokročilé technologie a dosavadní šéf Ford Sollers v Rusku Mark Ovenden (53) je nyní vicepresidentem pro marketing, prodej a servis v regionu Asia-Pacific.