šest novinek značky škoda | Aktuality | autoweek.cz

Šest novinek značky Škoda

Šest novinek značky Škoda

04.01.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Škoda France zveřejnila zajímavé novoroční přání poodhalující načasování šesti připravovaných premiér vozů Škoda v letošním roce.

Škoda France uvádí termíny uvedení letošních novinek na francouzský trh. Rapid zde přichází do prodeje později než v České republice. Březnové uvedení základní verze 3. generace Octavie je už známé. Překvapením není ani červnové zahájení prodeje nové Octavie s karoserií kombi. Ta se veřejnosti představí počátkem března na autosalonu v Ženevě.

Další tři premiéry a především jejich pořadí můžeme jen odhadovat. Jisté je, že mezi nimi bude modernizace modelu Yeti. Tu nám už v létě ukázal odcházející technický šéf Škody Eckhart Scholz. Modernizovaný Yeti bude mít především hranatější světlomety v novém stylu značky. Bude mít shodný design s prodlouženou verzí, která ale má být v prodeji jen v Číně a proto se představí koncem dubna na autosalonu v Šanghaji.

Připravuje se rovněž druhá karosářská varianta modelu Rapid označovaná Sportback, tedy kombi. Také ta by se měla představit ještě v letošním roce.

Modernizací má projít i Superb. V plánu je rovněž uvedení III. generace sportovní Octavie RS a III. generace oblíbené Octavie 4x4 vč. varianty Scout.

Možností tipovat co je zatím skryto je ale více. Na novou Fabii je asi ještě brzy, ale už dříve se zvažoval větší sourozenec Yetiho, stejně jako naopak menší crossover odvozený z Citigo nebo kompaktní minivan příbuzný s Volkswagenem Touran nebo malý užitkový vůz.