shell inovuje paliva nabízená v čr | Aktuality | autoweek.cz

Shell inovuje paliva nabízená v ČR

Shell inovuje paliva nabízená v ČR

02.06.2017 | Rybecká Ivana | Aktuality

Společnost Shell Czech Republic uvedla na trh paliva nové generace, která jsou navržena pro zvýšení účinnosti zážehových i vznětových motorů. Inovativní paliva s revoluční technologie Dynaflex jsou výsledkem více než pětiletého výzkumu a vývoje, jejichž cílem bylo zlepšit efektivitu jízdy.
Všechny pohonné hmoty Shell jsou vyvinuty tak, aby zajistily optimální funkci moderních motorů náročných na kvalitu benzínu nebo nafty. Všechny pohonné hmoty Shell nyní obsahují novou Dynaflex technologii, jež pomáhá čistit a chránit klíčové součásti motoru, jako jsou sací ventily a palivové vstřikovače, od škodlivých usazenin. Všechny nové pohonné hmoty Shell byly vyvinuty s cílem splnit náročné požadavky techniky moderních motorů, ale použitá technologie spolehlivě funguje i ve starších agregátech.
 
Použitá technologie v benzinových palivech Shell V-Power se zaměřuje na hlavní faktory ovlivňující účinnost motoru i jeho výkon: tření a usazeniny. Nový Shell V-Power Diesel zase pomáhá obnovit výkon motoru tím, že odstraňuje již vzniklé usazeniny.
 
„V posledních letech vidíme, jak se výrobci automobilů intenzivně snaží zvýšit účinnost pohonných jednotek. Naším cílem je proto vytvořit paliva, jež budou fungovat co nejefektivněji a pomohou řidičům dostat z motoru to nejlepší, a to za náročných podmínek vyplývajících z moderní techniky agregátů i z aktuální situace na silnicích,“ vysvětluje palivová expertka z globálních laboratoří Shell Johanne Smithová.
 
Benzin Shell V-Power je vyvíjen ve spolupráci se závodním týmem Scuderia Ferrari F1. Palivo pohánějící závodní monoposty formule 1 obsahuje nejméně 99 % stejných sloučenin i novou Dynaflex technologii jako Shell V-Power Racing 100 dostupný u českých čerpacích stanic Shell.
 
Přínosy čisticích schopností
Dnešní motory jsou čím dál menší a pracují za stále náročnějších podmínek (palivo se do válců vstřikuje pod tlakem až 200 MPa/2000 bar). Kvůli tomu roste riziko vzniku usazenin ulpívajících v palivovém systému (například ve vstřikovačích) nebo na sacích ventilech u zážehových motorů s nepřímým vstřikováním. Tyto částice je obtížné odstranit a mohou negativně ovlivnit chod motoru.
 
Technologie Dynaflex pomáhá čistit a chránit klíčové součásti motoru od vzniku škodlivých usazenin z klíčových součástí palivového systému, jako jsou vstřikovače paliva nebo sací ventily tak, aby byl zajištěn efektivní chod motoru. Prémiový benzin Shell V-Power s novou technologií Dynaflex obsahuje třikrát více čisticích a tření snižujících složek než Shell FuelSave Natural 95 a o 20 % více čisticích molekul ve srovnání s předchozím složením prémiových paliv Shell V-Power Nitro+.
 
Snížené tření
Od prvního natankování benzinu značky Shell s technologií Dynaflex se na klíčových součástech motoru začne vytvářet ochranný film, jehož hlavní účinek spočívá ve snížení tření a usnadnění chodu motoru, to jak při jízdě po dálnici, tak i při stání v koloně. Zvýšené tření znamená zbytečné plýtvání energií. Nová receptura je proto navržena k omezení ztrát vzniklých třením. Prémiová paliva Shell V-Power 95 a Shell V-Power Racing 100 se mohou pochlubit třikrát větším množstvím tření snižujících složek než stávající běžné palivo Shell FuelSave Natural 95.
 
Účinnost motoru
Všechna paliva Shell nyní obsahují novou technologii Dynaflex, jež napomáhá zlepšit účinnost motoru. Aktivním omezením tvorby usazenin a s tím souvisejícím omezením ztrát z tření se nová paliva Shell postarají o hladký chod motoru tím, že čistí klíčové součásti palivového systému, jako jsou vstřikovače paliva, nebo sací ventily od usazenin, které snižují výkon motoru. Nová paliva Shell V-Power jsou navržena tak, aby navíc motoru vrátila jeho původní výkon. Tyto pohonné hmoty prokázaly skvělé výsledky při měřeních v laboratoři i při testech v běžném provozu.
 
Kvalita potvrzena nezávislým testem
Inovativní paliva Shell prošla řadou interních testů v našich výzkumných laboratořích. Společnost Shell Czech Republic si poprvé v České republice nechala čisticí vlastnosti nového benzinu Shell V-Power 95 ověřit u společnosti SGS na moderním zážehovém motoru 1,4 TSI s přímým vstřikováním. Test prokázal výrazný čisticí účinek prémiového benzinu Shell V-Power 95. Zkoumaný parametr délky jednoho vstřiku, který se při zanesených otvorech vstřikovače postupně prodlužuje, se po spotřebování 120 l prémiového paliva podařilo opětovně zkrátit o 37 %.
  • Shell inovuje paliva nabízená v ČR
  • Shell inovuje paliva nabízená v ČR
  • Shell inovuje paliva nabízená v ČR
  • Shell inovuje paliva nabízená v ČR
  • Shell inovuje paliva nabízená v ČR