sin cars předvede projekt l-city | Aktuality | autoweek.cz

Sin Cars předvede projekt L-City

Sin Cars předvede projekt L-City

28.02.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Oficiální premiéra malých městských elektromobilů L-City z produkce bulharského výrobce supersportů Sin Cars proběhne 5. března na Mezinárodním autosalonu v Ženevě 2019.
Bulharská automobilka Sin Cars na autosalonu v Ženevě představí nejen nový supersport Sin R1 650, ale také svou elektrickou vizi městské dopravy v podobě projektem malých elektromobilů L-City. Majitel automobilky Rosen Daskalov v souvislosti s tím rovněž připravuje uvedení společnosti Sin Cars na burzu.
 
Urbanizace ve velkých městech vede k rostoucí potřebě vytvořit „zelený“ dopravní systém v centrálních oblastech, aby se usnadnila doprava zboží, logistika a kurýrní služby, které v těchto oblastech budou přímo postiženy dopravními omezeními vozidel se spalovacími motory. L-City nabízí dostupné řešení. Chce umožnit efektivní dopravu a mobilitu založenou na vyvážené kombinaci veřejné a soukromé dopravy, která závisí na charakteristice každého konkrétního města a chce se stát základem růstu a konkurenceschopnosti měst.
 
L-City je multifunkční platforma, na jejímž základě lze rozvinout různé varianty vozidel schopných sloužit v rozmanitých oblastech podnikání, tedy v soukromém sektoru (dopravní společnosti s logistickými a doručovacími službami, veřejném sektoru (policie, obce, vládní struktury - ministerstva, agentury) i pro soukromé občany (každému, kdo musí být mobilní ve městě).
 
Jedním z hlavních cílů při vytváření projektu L-City je zlepšení ochrany životního prostředí, snižování emisí ve městech a vytváření zdravějšího životního prostředí. Projekt Sin Cars je založen na koncepci snadno použitelného, ​​ekologického a jednoduše vyrobitelného vozidla se snadno vyměnitelnými akumulátory, což umožní použití po 24 hodin denně i při dojezdu 150 km. Multifunkční univerzální systém L-City umožňuje vyrábět nejrůznější konfigurace.

Vozidlo je navrženo s jednoduchým trubkovým rámem, v němž jsou zabudované akumulátory a na obou koncích nese identické nápravy umožňující pohon dvou i čtyř kol. Stavebnicový koncept nosné struktury rámu umožňuje prodlužování podvozku po 0,5 m na délky 3,0 - 3,5 - 4,0 m, stejně jako zvětšování akumulátoru podle potřeby zákazníka.
 
Společnost Sin Cars vybuduje high-tech továrnu s výrobní linkou pro výrobu automobilů s elektrickým pohonem. Optimalizovaný výrobní proces umožní rychlou a snadnou montáž různých variant pomocí standardizovaných komponent na společné platformě. Výrobní linka L-City je navržena s reálným výhledem na roční kapacitu 20 000 vozidel, která budou určena pro evropské trhy. Začátek sériové výroby je plánován na rok 2020. Základní cena vozidla L-City by se měla pohybovat kolem 10 000 eur.
 
  • Sin Cars předvede projekt L-City
  • Sin Cars předvede projekt L-City
  • Sin Cars předvede projekt L-City
  • Sin Cars předvede projekt L-City
  • Sin Cars předvede projekt L-City
  • Sin Cars předvede projekt L-City
  • Sin Cars předvede projekt L-City
  • Sin Cars předvede projekt L-City