volkswagen golf alltrack | Nové modely | autoweek.cz

Volkswagen Golf Alltrack

Volkswagen Golf Alltrack

21.04.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Volkswagen rozšiřuje nabídku modelu Golf Variant o novou verzi Alltrack nabízející jízdní režim Offroad, pohon všech kol 4MOTION a o 20 mm vyšší světlou výšku pro jízdu na nezpevněných cestách.
Poprvé se crossoverová verze Alltrack objevuje i u modelu Golf Variant. Mezi technické a stylistické rysy modelu Golf Alltrack patří sériově dodávaný pohon všech kol 4MOTION, jízdnímu režimu Offroad, vyšší světlá výška o 20 mm, ochrana karoserie rozšířenými podběhy kol a bočními prahy, nově tvarované nárazníky a mnoho dalších osobitých prvků vnější a vnitřní výbavy.
 
Pro Golf Alltrack jsou k dispozici jeden zážehový (TSI) a tři vznětové motory (TDI) s přímým vstřikováním paliva a přeplňováním turbodmychadlem. Novinkou v modelové řadě Golf je motor 1,8 TSI s výkonem 132 kW (180 k). Motory TDI jsou pro model Golf Alltrack nabízeny 1.6 TDI 81 kW (110 k) a 2,0 TDI ve výkonových verzích 110 kW (150 k) a 135 kW (184 k).
 
Ve verzích 1,8 TSI a 2,0 TDI/135 kW je točivý moment přenášen prostřednictvím šestirychlostní dvouspojkové převodovky DSG. Oba slabší turbodiesely mají šestirychlostní přímo řazenou převodovku.
 
Golf Alltrack byl koncipován tak, aby odváděl stejně dobré výkony jak na zpevněných cestách, tak i v lehkém terénu. Technickým základem je proto pohon všech kol 4MOTION se  spojkou Haldex, která plní funkci uzávěrky mezinápravového diferenciálu.
 
Kromě toho je do elektronicky řízeného stabilizačního systému ESC integrována elektronická uzávěrka diferenciálu EDS pro všechna čtyři kola, která přebírá funkci uzávěrek nápravových diferenciálů. Golf Alltrack je navíc vybaven doplňkovou funkcí XDS+ na přední a zadní nápravě, která při rychlém průjezdu zatáčkou přibrzďuje vnitřní kola, a optimalizuje tak chování vozu.
 
Základní cena verze Golf Variant Alltrack 1,6 TDI 4MOTION BMT je 669 900 Kč.