škoda a volkswagen group india otevírají technologické centrum v pune | Aktuality | autoweek.cz

Škoda a Volkswagen Group India otevírají Technologické centrum v Pune

Škoda a Volkswagen Group India otevírají Technologické centrum v Pune

19.01.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

V rámci Projektu India 2.0 Škoda a Volkswagen Group India otevírají nové Technologické centrum v Pune se 250 novými pracovníky. Koncern Volkswagen a společnost Škoda Auto investují do výzkumu a vývoje v rámci projektu 250 milionů eur. Škoda Auto je odpovědná za vývoj platformy MQB A0 IN.
Společnosti Škoda Auto a Volkswagen Group India v indickém městě Pune otevřely nové Technologické centrum. Na slavnostní otevření do Pune přicestoval spolu s dalšími členy vlády i předseda vlády České republiky Andrej Babiš. Delegaci přivítali člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast technického vývoje Christian Strube, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast personalistiky Bohdan Wojnar a ředitel Skoda Auto India Private Ltd. a od 1. ledna 2019 také ředitel společnosti Volkswagen India Private Ltd (VWIPL) Gurpratap Boparai.
 
V červenci 2018 koncern Volkswagen potvrdil investici ve výši jedné miliardy euro do projektu India 2.0, především do vývoje vozů značek Škoda a Volkswagen pro indický trh. Prvním z těchto modelů bude SUV střední velikosti v segmentu A0, které bude představeno v roce 2020.
 
Značka Škoda byla koncernem pověřena vedením projektu India 2.0 a bude tak zodpovědná za plánovanou modelovou ofenzívu koncernu Volkswagen na indickém trhu. V novém Technologickém centru bude 250 specialistů vyvíjet vozy vytvořené na míru požadavkům zákazníků na indickém subkontinentu. Maximální blízkosti k trhu dosáhne Škoda Auto pomocí vysokého míry místní výroby, která bude dosahovat 95 %, takže téměř všechny komponenty vozů budou vyráběny v Indii.
 
Technologické centrum ve městě Chakan, které se nachází zhruba 30 kilometrů severně od Pune, představuje první velký krok v realizaci projektu India 2.0. Společnost Škoda Auto a koncern Volkswagen do vývoje a výzkumu v Indii společně investují 250 milionů eur. Většina technického vývoje bude probíhat lokálně. Indičtí vývojáři budou zodpovídat za projektový management, elektroniku, infotainment, design, interiér, podvozek a vývoj celého vozu.
 
V novém Technologickém centru bude pracovat 250 vývojářů. Při své práci se soustředí na vývoj vozů na bázi lokalizované platformy MQB-A0 IN. Vozy vyvinuté v Indii budou plnit nejvyšší standardy v oblasti bezpečnosti, kvality a designu typické pro koncern Volkswagen. Zároveň Škoda i Volkswagen uvedou na trh vlastní modely s charakteristickými rysy každé značky. Všechny plánované modely budou splňovat přísnější bezpečnostní a emisní požadavky, které budou v Indii platit od roku 2020. Díky tomu je bude možné exportovat i do dalších rozvíjejících se zemí.
 
Andrej Babiš, předseda vlády České republiky, při otevření řekl: „Velice mne těší, že společnost Škoda Auto posiluje svou přítomnost a své aktivity v Indii tak významnými investicemi a perspektivními projekty. Škoda Auto vytvářením těchto skvělých možností pro využití velkého potenciálu lidí zde v Indii dokazuje dlouhodobou koncepci své strategie.“
 
Člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast technického vývoje Christian Strube říká: „Zahájením provozu Technologického centra potvrzujeme naše odhodlání dovést projekt India 2.0 k úspěchu. Indie má vynikající univerzity a vysoce kvalifikované zaměstnance a toto moderní centrum nám pomůže tohoto potenciálu využít – zejména pak v oblasti designu a vývoje. Lokální vývoj je podle nás klíčem k úspěchu.“
 
Gurpratap Boparai, ředitel společnosti Skoda Auto India Private Ltd a také společnosti Volkswagen India Private Limited zdůrazňuje: „Technologické centrum bude základem pro další vývoj produktů, které budou na míru vyvinuté pro indický trh. Předpokládáme, že první modely značek Škoda i Volkswagen uvedeme v letech 2020-21. Prvním z nich bude SUV střední velikosti na platformě MQB A0 IN. Další modelová ofenzíva vedená značkou Škoda bude následovat. Jsem přesvědčen o tom, že tak využijeme všechny přednosti značky Škoda ku prospěchu celého koncernu Volkswagen.“
  • Škoda a Volkswagen Group India otevírají Technologické centrum v Pune
  • Škoda a Volkswagen Group India otevírají Technologické centrum v Pune
  • Škoda a Volkswagen Group India otevírají Technologické centrum v Pune