škoda ukázala skicu interiéru vision rs | Aktuality | autoweek.cz

Škoda ukázala skicu interiéru Vision RS

Škoda ukázala skicu interiéru Vision RS

07.09.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Středový panel studie Vision RS je celý z uhlíkového kompozitu v designu Space Frame s integrovaným systémem shift-by-wire v kombinaci s automatickou převodovkou DSG.
Studie Škoda Vision RS naznačuje podobu nástupce kompaktního modelu Rapid a současně dává nahlédnout do budoucnosti verzí RS. Oficiální světová premiéra konceptu proběhne v říjnu na autosalonu v Paříži.
 
Po prvních skicách nyní Škoda naznačuje i podobu interiéru navrženého z veganských a ekologicky vyrobených materiálů v pražském designovém studiu značky Škoda.
 
Sportovní a vzdušný interiér zaujme kombinací uhlíkových kompozitů s křišťálem, výraznými světelnými efekty a stylovými detaily ze světa motorsportu. Zářivě bílá barva studie Škoda Vision RS poukazuje na to, že pohonná jednotka i materiály, použité na vozidle, jsou šetrné k životnímu prostředí.
 
Protáhlá přístrojová deska s prvky z uhlíkového kompozitu přebírá symetrické kontury masky chladiče. Dekor palubní desky studie Vision RS se skládá z ručně broušeného křišťálu ze společnosti Lasvit. Přístrojová deska obsahuje speciální animace s designem RS a je osvětlena světelnými efekty, sladěnými s dotykovou obrazovkou infotainmentu.
 
V kompozitním středovém panelu je prostorový rám, inspirovaný soutěžními vozy, s integrovaným systémem řazení automatické převodovky DSG shift-by-wire. Uhlíkový kompozit je také použit na dekoračních lištách, výplních dveří a skořepinách sedadel. Tento charakteristický hi-tech materiál je často spojován s motoristickým sportem. Připomínkou závodních vozů jsou i poutka, nahrazující madla ve výplních dveří. Simply Clever jsou i odkládací schránky s přídržnými gumičkami.
 
Vedle sportovního vzhledu byl u studie Vision RS kladen mimořádný důraz na šetrnost k životnímu prostředí. Použitá uhlíková vlákna tvoří ze 100 % recyklovaný polyester a potahy sedadel jsou z veganské alcantary.
 
  • Škoda ukázala skicu interiéru Vision RS
  • Škoda ukázala skicu interiéru Vision RS
  • Škoda ukázala skicu interiéru Vision RS
  • Škoda ukázala skicu interiéru Vision RS