škoda auto česká republika se přesouvá do prahy | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Auto Česká republika se přesouvá do Prahy

Škoda Auto Česká republika se přesouvá do Prahy

05.12.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda Auto nově řídí své aktivity v České republice z Prahy. Za tímto účelem přesouvá prodejní organizace Škoda Auto Česká republika své sídlo z Mladé Boleslavi do Prahy, kde byla slavnostně otevřena nová centrála regionu Česká republika.

Přesun organizační složky ČR do hlavního města je součástí rozsáhlé reorganizace operací společnosti Škoda v České republice. Od března letošního roku funguje Škoda Auto Česká republika na domácím trhu jako samostatná prodejní organizace. Cílem nové struktury je být efektivní pro tuzemské obchodní partnery, péče a posílení aktivit na domácím trhu.

Petr Pečenka, ředitel společnosti Škoda Auto Česká republika, řekl: „Škoda Auto je v České republice jedničkou mezi výrobci automobilů. Proto mě velice těší, že s novým uspořádáním naší prodejní organizace vytvoříme optimální podmínky pro obchodní aktivity na českém trhu.“

"V Praze se prodává více než 35 % aut značky Škoda dodávaných zákazníkům v České republice a Praha má strategickou polohu se snadnou dostupností do všech regionů. Z Prahy můžeme být blíž zákazníkům i našim obchodním partnerům. Současně zde sídlí i finanční a pojišťovací společnosti, ale je zde i státní správa řídící dění v automobilovém průmyslu,"  dodává Petr Pečenka.

Postupně byla realizována řada přesunů, což umožnilo vyčlenit organizační jednotku Škoda Auto Česká republika a převést její řízení do Prahy. V současné době má Škoda Auto v České republice 159 individuálních smluv s celkem 240 prodejními místy a 270 autorizovanými servisy.

V první etapě se do nové centrály v nejmodernější administrativní budově v České republice přestěhovalo 56 ze současných 100 zaměstnanců Škoda Auto Česká republika. Jako první se do nových kanceláří nastěhují oddělení Prodeje a Marketingu, Poprodejní služby a Rozvoj prodejní sítě. Pro pracovníky žijící v Mladé Boleslavi organizuje Škoda Auto každodenní přepravu. Kompletní přestěhování regionu Česká republika bude ukončeno během příštích tří let. V Mladé Boleslavi zůstávají pouze zaměstnanci Zákaznického centra.
Slavnostního otevření nové centrály regionu Česká republika v Praze v budově Filadelfie v BB Centru se společně s Petrem Pečenkou zúčastnili Tereza Maxová, jejíž nadaci pomáhající dětem podporuje Škoda Auto, a tovární jezdec týmu Škoda Motorsport, letošní mistr ČR a vicemistr IRC Jan Kopecký.
Nová adresa prodejní organizace Škoda Auto Česká republika:
Škoda Auto Česká republika,
BB Center (budova Filadelfie),
Želetavská 1525/1,
140 00 Praha 4 – Michle