škoda auto digilab spouští mobilní aplikaci citymove | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Auto DigiLab spouští mobilní aplikaci Citymove

Škoda Auto DigiLab spouští mobilní aplikaci Citymove

20.08.2019 | Rybecký Vladimír | Trendy

Aplikace dokáže pomoci najít parkovací místa, vypočítat nejvýhodnější trasu a umožňuje rezervaci různých dopravních prostředků. Multimodální městská aplikace ukazuje nepřetržitý rozvoj podniku od výrobce automobilů směrem k Simply Clever Company pro nejlepší řešení mobility.
Jízda autem po velkoměstě je dnes spojena s přeplněnými ulicemi a obsazenými parkovací domy, se všudypřítomnými zácpami a čekáním. Nová aplikace Citymove ze Škoda Auto DigiLab pomůže rozhodnout, zda nechat auto doma nebo ne. Citymove totiž umožňuje zvolit mezi MHD, sdíleným jízdním kolem, taxíkem resp. autem pro spolujízdu a vytvořit tak chytrý mix mobility. Uživatelé si mohou zvolit, zarezervovat a zaplatit vhodné dopravní prostředky a získat tak nejvhodnější trasu.
 
Aplikace vyvinutá ve Škoda Auto DigiLab je okamžitě zdarma ke stažení. Na začátku spojí nabídky Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP), tzn. metro, autobus, tramvaj a přívoz, sdílení elektrokol Freebike a službu spolujízdy Liftago. Škoda Auto DigiLab pracuje na integraci dalších služeb.
 
Jakmile uživatel zadá start a cíl své cesty, vypočte Citymove nejlepší trasu a navrhne vhodný dopravní prostředek. S městskou mobilní aplikací Citymove Škoda Auto upevňuje svou pozici poskytovatele integrovaných služeb mobility, a to i pro ty, kdo nevlastní vůz značky Škoda. 
 
Po bezplatném stažení pro operační systémy Android nebo iOS potřebuje uživatel pro objednání všech služeb jen jeden účet. Elektrokola se hradí přímo přes uloženou kreditní kartu, jízdy taxíkem ve vozidle a SMS jízdenky pro městskou dopravu budou vyúčtovány na faktuře za telefon.
 
Nová aplikace Citymove slibuje i snadné a efektivní parkování v centru Prahy. Řidiči mohou s její pomocí vyhledat parkovací místa a zóny a uhradit poplatky přes mobilní telefon kreditní kartou.