škoda auto na pomoc autoškolám | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Auto na pomoc autoškolám

Škoda Auto na pomoc autoškolám

11.06.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda Autoškolám je zvýhodněný finanční produkt pro provozovatele výuky a podpora participujících autoškol i jejich studentům. Škoda Auto se svými autorizovanými obchodními partnery poskytne nejen nové vozy, ale také výukové materiály.
Škoda Auto startuje projekt Škoda Autoškolám, v jehož rámci chce komplexně podporovat české provozovatele autoškol. Nabídne jim nové vozy pro výuku za mimořádně výhodných podmínek. Kromě toho poskytne vzdělávací a výukové materiály. Úspěšní absolventi participujících autoškol získají zajímavé bonusy.
 
Škoda Auto hodlá tímto způsobem nejen oslovit nastupující generaci motoristů, ale především přispět k obnově vozového parku a zkvalitnění dopravní výuky v tuzemských autoškolách.
 
V České republice je v současné době registrováno téměř 3000 provozovatelů autoškol, které dohromady disponují zhruba 30 000 vozidly. Každoročně jejich výukovými programy projde na 150 000 studentů, kteří následně dělají první samostatné krůčky v silničním provozu. Není tajemstvím, že právě tato skupina řidičů patří k nejrizikovějším z pohledu dopravně-bezpečnostních statistik. Příčinou většiny nehod bývá nezkušenost spojená s nedostatky ve výuce.
 
Řada autoškol odkládá nákup nových automobilů, případně řeší tyto potřeby ojetými vozy problematického původu a jejich vozový park stárne. To neprospívá jejich dobré pověsti ani bezpečnosti žáků a učitelů. Škoda Auto si klade za cíl tuto situaci změnit, a proto přichází s programem Škoda Autoškolám.
 
„Speciálně pro autoškoly jsme ve spolupráci s naší dceřinou finanční společností Škoda Financial Services připravili zvýhodněné finanční produkty, díky kterým se vozy Škoda stanou pro mnohé provozovatele výuky řízení automobilu snáze dostupnými. Vedle finanční podpory operativního leasingu nabízíme také mimořádně výhodný úvěr na 3 roky s úrokem 1,99 % a možností nulové akontace,“ vysvětluje vedoucí prodeje Škoda Auto Česká republika Miroslav Bláha.
 
Snazší dosažitelnost nových automobilů pro obnovu vozového parku není jediným přínosem projektu Škoda Autoškolám. Spolu s vozem získají přístup k unikátním výukovým materiálům, vzdělávacím videím a školením, kterých je v Česku nedostatek. Už nyní existuje speciální výukový server www.bezpecnecesty.cz, jehož je Škoda generálním partnerem. Zde lze najít interaktivní testy, hry, soutěže a spoustu informací, které začínající řidiči ocení. V rámci spolupráce budou mít participující autoškoly k dispozici reklamní předměty, které mohou rozdávat svým žákům. Úspěšní absolventi pak obdrží dárkový balíček, v němž najdou například samolepky, letáky, pozvánky na testovací jízdy s novými vozy Škoda, slevové kupony do Škoda E-shopu a další drobné dárky.