škoda auto povede miliardový projekt india 2.0 | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Auto povede miliardový projekt India 2.0

Škoda Auto povede miliardový projekt India 2.0

03.07.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Koncern Volkswagen investuje miliardu eur do projektu India 2.0 vedeného společností Škoda Auto. Škoda Auto a Volkswagen pro indický trh vyvinou nové modely v segmentu A0 jako první malé SUV, které se představí v roce 2020. Technický vývoj bude z větší části probíhat v Indii.
Předseda představenstva společnosti Škoda Auto Bernhard Maier a ředitel Škoda Auto India Private Gurpratap Boparai v Dillí zveřejnili detaily projektu India 2.0. Škoda Auto bude odpovědná za plánovanou modelovou ofenzívu koncernu Volkswagen na indickém trhu. Koncern Volkswagen do jeho realizace zejména v období mezi roky 2019 a 2021 investuje jednu miliardu eur.
 
Škoda Auto bude vyvíjet subkompaktní platformu MQB A0 zprvu se zaměřením na Indii (MQB-A0-IN). V další fázi bude prověřovat možnosti exportu vozů vyráběných v Indii. Škoda a Volkswagen na této platformě vyvinou několik vozů. Prvním bude v roce 2020 malé SUV v segmentu A0.
 
Aby nové modely co nejlépe vyhovovaly potřebám indických zákazníků, Škoda Auto sází na maximální blízkost tamnímu trhu. Proto v Indii vybuduje projektové centrum. Technický vývoj nových vozů tedy bude probíhat především přímo v Indii. Automobilka tam plánuje vytvoření 4000 až 5000 nových přímých i nepřímých pracovních míst.
 
Předseda představenstva společnosti Škoda Auto Bernhard Maier říká: „Podle názoru odborníků se Indie v příštích letech stane třetím největším automobilovým trhem na světě. S naším projektem India 2.0 nyní vytvoříme správné předpoklady k tomu, abychom tam trvale rostli. Náš cíl je ambiciózní, ale dosažitelný: společně se značkou Volkswagen chceme v dlouhodobém horizontu dosáhnout tržní podíl až 5 % v závislosti na vývoji trhu a konkrétního segmentu.“
 
Ředitel Škoda Auto India Private Gurpratap Boparai k tomu řekl: „V Indii nabídneme prvotřídní produkty za ceny, které budou odpovídat změně paradigmatu v tamním automobilovém průmyslu. Nové produkty budeme vyrábět lokálně na bázi vysoce lokalizované platformy MQB A0, která už dnes splňuje přísné emisní a bezpečnostní standardy, které v Indii vstoupí v platnost v roce 2020.“
 
  • Škoda Auto povede miliardový projekt India 2.0
  • Škoda Auto povede miliardový projekt India 2.0
  • Škoda Auto povede miliardový projekt India 2.0
  • Škoda Auto povede miliardový projekt India 2.0