škoda auto se vrací do singapuru | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Auto se vrací do Singapuru

Škoda Auto se vrací do Singapuru

23.03.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Česká automobilka Škoda Auto otevřela dealerství v městském státě v jihovýchodní Asii. Na tamním trhu od května 2018 nabídne pět modelových řad značky Škoda.
Česká automobilka opět dodává vozy do Singapuru. Na Leng Kee Road otevřela showroom Skoda Centre Singapore, kde nabídne při vstupu na singapurský trh pět modelových řad Rapid Spaceback, Octavia a Octavia RS, Superb a také s vozy segmentu SUV Karoq a Kodiaq (výběr vychází z průzkumu mezi potenciálními zákazníky). Všechny vozy se v Singapuru dodávají s automatickou převodovkou a zákazníci na ně dostávají pětiletou záruku.
 
Importérem a obchodním partnerem je společnost Volkswagen Group Singapore (VGS). Vozy Škoda už se v minulosti na trhu v Singapuru objevovaly, dokonce třikrát, ale dosud se nepodařilo najít ty správné partnery. Poslední prodejce vozů Škoda, společnost Harvest Automobiles, skončil v roce 2013. Ve spolupráci s VGS se ale návrat značky do Singapuru odehrává na zcela jiné úrovni než dřív. Prodejna v Singapuru je prvním přímým zastoupením značky Škoda v jižní Asii.
 
Vedoucí prodeje Škoda Auto v regionu Asie a Středního východu Stefan Timmermann a zástupci společnosti Volkswagen Group Singapore (VGS) Ricky Tay a Florian Steiner v Singapuru slavnostně otevřeli dealerství. Na zahájení společnost Škoda Auto pozvala všechny majitele vozů značky Škoda v Singapuru, kterých zde jezdí asi 400. Nové vozy budou zákazníkům dodávány už od května 2018.
 
Ačkoli vláda tohoto městského státu zavedla limit pro počet registrací nových soukromých vozů, je singapurský automobilový trh považován za odrazový můstek pro vstup na další trhy jihovýchodní Asie v rámci projektu Future 15.
 
„Ve Strategii Škoda 2025 jsme definovali cíl zvýšit celosvětovou přítomnost značky ze 102 na celkem 120 trhů. Vstup na singapurský trh je dalším krokem v důsledné realizaci tohoto plánu,“ říká předseda představenstva společnosti Škoda Auto Bernhard Maier.
 
  • Škoda Auto se vrací do Singapuru
  • Škoda Auto se vrací do Singapuru
  • Škoda Auto se vrací do Singapuru
  • Škoda Auto se vrací do Singapuru