škoda auto v kvasinách v novém rekordu | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Auto v Kvasinách v novém rekordu

Škoda Auto v Kvasinách v novém rekordu

28.02.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Závod společnosti Škoda Auto v Kvasinách dosáhl v roce 2018 nového výrobního rekordu, když poprvé vyrobil více než 300 000 vozů. Z linek zde sjížděj modely Škoda Superb, Škoda Kodiaq, Škoda Karoq a Seat Ateca a na plné obrátky běží přípravy na elektromobilitu.

Škoda Auto v roce 2018 dosáhla v závodě v Kvasinách nový výrobní rekord. V průběhu jednoho roku z výrobních linek poprvé sjelo více než 300 000 vozů. V moderním výrobním závodě vznikají modely Škoda Superb, Karoq a Kodiaq a Seat Ateca. Poté, co byl závod v minulém roce rozšířen o multifunkční kompetenční centrum, běží na plné obrátky přípravy na zahájení éry elektromobility.
 
Česká automobilka v tomto závodě zaměstnává okolo 9000 zaměstnanců, takže patří tak mezi největší zaměstnavatele v Královéhradeckém kraji. Automobilka produkci ve svém východočeském závodě průběžně optimalizuje, aby byla továrna ideálně vytížená. Například model Škoda Kodiaq sjíždí nejen z linky na výrobu vozů SUV, ale souběžně také z linky na výrobu modelu Škoda Superb.
 
V uplynulých letech prošel závod v Kvasinách největší modernizací a největším rozšířením ve své více než osmdesátileté historii. V rámci SUV-ofenzívy, kterou zahájil model Škoda Kodiaq, automobilka investovala celkem 11 miliard korun do modernizace výrobních procesů. V roce 2018 byl zahájen provoz nového multifunkčního kompetenčního centra. Všechny provozy pro testování a analýzy vozů se tu nachází pod jednou střechou, například testovací centrum a centrum kvality, logistické centrum a odstavné plochy pro předsériové vozy.
 
V roce 2019 začne v Kvasinách výroba modelu Škoda Superb s plug-in-hybridním pohonem. Od roku 2023 se tu vedle modelů Škoda Kodiaq a Škoda Superb bude vyrábět i rodina vozů Passat koncernu Volkswagen.
 
„Výrobní rekord dokazuje, že s vysoce kompetentním týmem a nejmodernější technikou je tento závod, coby multifunkční kompetenční centrum pro oblast výroby, ideálně připraven na budoucnost. Máme velké plány do budoucna, intenzivně se připravujeme na náš letošní vstup do éry elektromobility,“ říká člen představenstva Škoda Auto za oblast výroby a logistiky Michael Oeljeklaus.