škoda auto vyhrála velký tendr ministerstva financí | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Auto vyhrála velký tendr Ministerstva financí

Škoda Auto vyhrála velký tendr Ministerstva financí

31.08.2021 | | Aktuality

Velká státní zakázka na centrální nákup automobilů pro státní správu a samosprávy bude naplňována v následujících dvou letech, Škoda Auto v jejím rámci dodá 498 vozů Škoda Fabia Combi. Zadavatelem je Ministerstvo financí, odběratelem bude 61 subjektů veřejné správy.
Ministerstvo financí dokončilo jednu z největších veřejných soutěží na nákup nových automobilů, v rámci níž poptávalo vozidla pro 61 subjektů státní správy a samosprávy. Mladoboleslavská automobilka zvítězila s vozem Škoda Fabia Combi, který dodá v počtu až 498 kusů, a to včetně servisních služeb po dobu 5 let nebo 150 000 km.
 
Velký centrální nákup Ministerstva financí se týká 61 orgánů státu. V následujících dvou letech budou vozy odebírat například Ministerstva obrany, životního prostředí a dopravy včetně jejich podřízených organizací, mezi které například patří například Správa železnic, Ředitelství silnic a dálnic a další subjekty státní správy a samosprávy.
 
„Centrální nákupy jsou krásným příkladem jak stát může a dokáže šetřit. Za poslední dva roky stát centrálně nakoupil už za 20 miliard korun a zapojilo se více než 250 organizací veřejné správy. A to včetně krajů a obcí, kterým centrální nákup může přinést nejen finanční úsporu, ale také úlevu od papírování a byrokracie. Stávající centrální nákup na 500 osobních vozidel Škoda Auto využije v následujících dvou letech na šest desítek úřadů včetně malých obcí, které si přijdou až na 20% úsporu v ceně auta,“ uvádí ministryně financí Alena Schillerová.
 
Škoda Auto podle smlouvy poskytne České republice 498 vozů Škoda Fabia Combi 1,0 TSI/70 kW 5MT ve výbavě Ambition rozšířené o vybrané prvky mimořádných výbav. Jednotliví odběratelé mohou automobily odebírat ve standardní výbavě definované centrálním zadavatelem, případně lze vozidla v souladu se zadávací dokumentací obohatit o volitelnou nadstandardní výbavu. Ke všem vozům jsou vytendrovány také servisní služby po dobu 5 let nebo 150 000 km. První vozy budou odběratelům předány do konce letošního roku.