škoda auto vystavuje žákovské vozy v autostadtu | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Auto vystavuje žákovské vozy v Autostadtu

Škoda Auto vystavuje žákovské vozy v Autostadtu

08.02.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Novinkou v pavilonu značky Škoda v koncernovém areálu Autostadt ve Wolfsburgu jsou studie pickupu Mountiaq a SUV kabrioletu Sunroq.
Pavilon značky Škoda ve wolfsburgském Autostadtu představuje práci designérského, technického a inženýrského dorostu společnosti Škoda Auto. Poprvé se zde představují vozy Mountiaq a Sunroq vyvinuté a vyrobené studenty Škoda Akademie v Mladé Boleslavi. Součástí nové expozice budou po dobu tří měsíců také nový Superb iV s plug-in hybridním pohonem, Kamiq a Scala Monte Carlo.
 
Andrea Frydlová, vedoucí Škoda Muzea, zodpovědná za výběr exponátů pro výstavu, říká: „Vedle dlouhodobé expozice v Autostadtu probíhá také tematická výstava, která slouží jako pojítko s minulostí. Těší nás, že zde můžeme poprvé představit žákovské studie Mountiaq a Sunroq. Ty jsou stejně jedinečné jako samotný projekt a prokazují vysokou úroveň vzdělávání ve Škoda Akademii.“
 
Od roku 2014 talentovaní studenti pod vedením mistrů odborného výcviku každý rok navrhují a staví žákovský koncept vozu značky Škoda. Inovativní a pokrokový projekt dává budoucím odborníkům jedinečnou možnost, aby ve spolupráci s oddělením výroby, designu a dalšími obory podrobili získané teoretické znalosti ryze praktické zkoušce. Doposud vzniklo šest žákovských konceptů, které v duchu filozofie značky Škoda Simply Clever nabízely nová řešení. V současné době 20 žáků pracuje na novém unikátním voze pro rok 2020. Žákovské vozy Škoda jsou důkazem vysoké kvality vzdělávacích programů Středního odborného učiliště strojírenského Škoda Auto v Mladé Boleslavi.    
 
Škoda Mountiaq z roku 2019 je unikátní dvoudveřový koncept pickupu postavený na bázi modelu Kodiaq. K nejzajímavější výbavě šestého žákovského vozu značky Škoda patří silný naviják, světelná rampa na střeše nebo osvětlená ložná plocha, pod níž se nachází další odkládací prostory. Odstín oranžové barvy Sunset si navrhli žáci sami.
 
O rok dřív 23 žáků navrhlo a postavilo kabriolet Sunroq. Při proměně modelu Karoq na Sunroq museli nejprve odříznout celou střechu a karoserii náležitě zpevnit. Díky zcela nově koncipovanému víku má Sunroq dokonce větší zavazadlový prostor než Karoq. Zvláštní pozornost studenti věnovali osvětlení. Kliky dveří a podběhy kol jsou podsvícené LED diodami, dveře a nárazníky jsou vybaveny projektory, které promítají nápis Škoda na zem.
 
Autostadt, dokončený v roce 2000, je největším předávacím centrem vozů na světě a komunikační platformou pro všechny značky koncernu Volkswagen. Autostadt ročně navštíví více než dva miliony návštěvníků. Součástí centra jsou pavilony všech koncernových značek včetně expozice značky Škoda postavené podle návrhu českého architekta Bořka Šípka.