škoda auto zahájila výrobu suv kamiq | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Auto zahájila výrobu SUV Kamiq

Škoda Auto zahájila výrobu SUV Kamiq

08.07.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Kamiq je třetím SUV značky Škoda určeným pro evropský trh. Kompaktní městské SUV se vyrábí v hlavním výrobním závodě Škoda Auto v Mladé Boleslavi.
Výrobní linku v hlavním závodě společnosti Škoda Auto v Mladé Boleslavi opustil první vůz Škoda Kamiq. Tímto kompaktním městským SUV doplňuje Škoda svou modelovou nabídku v segmentu SUV. Kamiq je vedle modelů Kodiaq a Karoq třetím SUV značky Škoda určeným pro evropský trh a kombinuje výhody SUV, jakými jsou vyšší světlá výška nebo zvýšená pozice sedadel, s agilitou kompaktního městského vozu.
 
Sériová výroba nového městského SUV začala v hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi. Vedle nejnovějšího přírůstku v modelové paletě Škoda se tu vyrábí také modelové řady Octavia, Fabia, Scala a Karoq.
 
Do výroby modelu Kamiq investovala společnost Škoda Auto v Mladé Boleslavi 100 milionů eur. Výrobní linka byla upravena pro platformu MQB27. Kromě toho bylo zhotoveno nové lisovací nářadí. V lakovně i v provozech svařovny a finální montáže byly vedle zásadních úprav provedeny také drobné změny s cílem umožnit například montáž nových dvoudílných světlometů vybavených technologií LED. Každý den opustí závod v Mladé Boleslavi 400 nových vozů Kamiq.
 
Nová Škoda Kamiq vychází z modulární platformy koncernu Volkswagen MQB. Nabízí moderní asistenční systémy a infotainment. S délkou 4241 mm Kamiq poskytuje velkorysou nabídku prostoru. Základní verze Ambition1,0 TSI/70 kW přjde na 379 900 Kč, výkonnější 1,0 TSI/85 kW stojí 404 900 Kč. Za turbodiesel 1,6 TDI/85 kW se připlácí 40 000 Kč a 40 000 Kč navíc stojí i sedmistupňová automatická převodovka DSG.