škoda činí kroky směrem do usa | Aktuality | autoweek.cz

Škoda činí kroky směrem do USA

Škoda činí kroky směrem do USA

28.07.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Úvahy o možnosti vstupu značky Škoda na automobilový trh ve Spojených státech nejnověji posilují kroky české automobilky - v USA si nechala zaregistrovat jako chráněné názvy označení modelů Superb, Octavia a Yeti, ale i VRS a H-Tec.
Automobily značky Škoda nejsou na trhu ve Spojených státech od počátku 60. let, kdy se zde nabízel původní model Felicia. Vedení mladoboleslavské automobilky vždy úvahy o prodeji vozů Škoda v USA striktně odmítalo. Zdá se ale, že se situace změnila v důsledku aféry Dieselgate.
 
Mateřská značka koncernu Volkswagen se hodlá v USA orientovat především na výnosnější vozy SUV - v plánu má rozšíření nabídky i o vůz ještě větší, než je Touareg ale i menší než je Tiguan. Dosud nepříliš úspěšná běžná osobní auta (připomeňme, že zdaleka nejprodávanějším modelem značky v USA je kompaktní sedan Jetta), navíc s notně pošramocenou pověstí v důsledku podvodů při měření emisí u jejích vznětových motorů, by mohly nahradit vozy v zámoří zcela neznámé a tudíž i ničím nepoškozené značky Škoda.
 
Společnost Škoda Auto si v červnu 2016 nechala v USA u tamního Úřadu pro patenty a ochranné známky USPTO zaregistrovat ochrannou známku „Skoda H-Tec“, kterou má u nás registrovanou od června 2015. Vzhledem k podobnosti s označením G-Tec pro vozy na CNG jde pravděpodobně o označení vozidel s hybridním pohonem. Už v květnu podala žádost o registraci označení „Skoda Superb“, „Superb“, „Octavia“ a „Yeti“. Nyní k tomu přidala označení „VRS“, což je zkratka používaná v anglicky mluvících zemích pro vozy, které známe s označením RS. Samotná značka Škoda získala v USA ochrannou známku už v 50. letech.
 
Už se těším na 5. únor 2017 a na 51. Super Bowl z texaského Houstonu s reklamou na vozy Škoda Octavia RS a Škoda Superb H-Tec.