škoda citigo už jezdí i na cng | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Citigo už jezdí i na CNG

Škoda Citigo už jezdí i na CNG

24.10.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda Citigo ve verzi CNG Green tec je prvním vozem značky s pohonem na stlačený zemní plyn. Cenu ale Škoda neoznámila.

 

„Škoda Citigo je na trhu velice úspěšná,“ říká Werner Eichhorn, člen představenstva společnosti Škoda AUTO za oblast prodeje a marketingu. „Tento vůz byl zákazníky mimořádně kladně přijat. S ekologickou variantou na stlačený zemní plyn bude naše modelová řada Citigo ještě atraktivnější.“

Škoda Citigo je nově v nabídce také s pohonem na stlačený zemní plyn. Ekologická verze Citigo CNG Green tec má tříválcový zážehový motor 1,0 CNG o výkonu 50 kW (68 PS) kombinovaný s pětirychlostní převodovkou. Vůz vyniká spotřebou 4,4 m3 zemního plynu na 100 km, což znamená emise CO2 pouze 79 g/km. Tohoto výsledku je dosaženo využitím kombinace ekologického paliva a ekologického paketu Green tec, který se skládá ze systému Start-Stop, rekuperace brzdné energie a pneumatik se sníženým valivým odporem.

Obě nádrže na zemní plyn mají celkovou kapacitu 72 l (12 kg CNG). Větší z obou nádrží je umístěna za zadní nápravou v prostoru vzniklém odstraněním prohlubně pro náhradní kolo. Menší se nachází vedle rezervní nádrže na 10 l benzinu. Dojezd vozu činí 620 km - 400 km na CNG a  220 km na benzin.

Škoda Citigo CNG Green tec si uchovává všechny přednosti základní verze, tedy mj. i poprvé ve voze značky Škoda použité boční airbagy Head–Thorax s ochranou hlavy, tuhou konstrukcí karoserie a nový systém City Safe Drive s funkcí samočinného nouzového brzdění.

Poněkud zvláštní je, že se zprávou o uvedení Citigo CNG Green tec na trh Škoda neuvedla jeho cenu a firemní web o této verzi zatím mlčí. Zatím tedy nemůžeme odhadnout, zda tento vůz skutečně dokáže rozhýbat český trh s vozy na CNG.

  • Škoda Citigo už jezdí i na CNG
  • Škoda Citigo už jezdí i na CNG
  • Škoda Citigo už jezdí i na CNG
  • Škoda Citigo už jezdí i na CNG