program pro baterie hybridních vozů | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Program pro baterie hybridních vozů

Program pro baterie hybridních vozů

27.11.2014 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Toyota Motor Czech nabízí program Prodloužená péče o baterii hybridního pohonu pro vozy Toyota i Lexus. Tento program je určen pro všechny modely značek Toyota i Lexus s plně hybridním pohonem.

Společnost Toyota Motor Czech začala nabízet majitelům plně hybridních vozů značek Toyota a Lexus speciální program zaměřený na prodlouženou péči o baterii hybridního pohonu. Tento program zaručuje za stanovených podmínek majiteli plně hybridního vozu plné krytí nákladů s případnou opravou nebo výměnou hybridní baterie a to až do 11. roku stáří hybridního vozu.

 

Program, kryjící kompletní náklady na případnou opravu nebo výměnu baterie hybridního pohonu, lze uplatnit po ukončení záruky na hybridní komponenty. Cílem programu je vyvrátit mýtus, týkající se životnosti hybridní baterie a podpořit prodej nových i ojetých vozů s plně hybridním pohonem.

 

Vozidla s hybridním pohonem jsou vybavena technologií Hybrid Synergy Drive, která umí inteligentně kombinovat výkon benzínového a elektrického motoru. Jedná se o ekologicky šetrný a sofistikovaný systém, který nepřetržitě sleduje jízdní podmínky a zajišťuje optimální výkon a odezvu vozu.

 

V rámci předepsané kontroly servisní údržby provede autorizovaný servis Kontrolu stavu hybridního systému a zákazník obdrží Protokol o provedení kontroly informující o stavu hybridního systému jeho vozu.

 

Kontrola stavu hybridního systému se sestává z prověření správnosti diagnostických kódů, testu akumulátoru hybridního systému, testu izolace akumulátoru, testu komponent chlazení hybridního systému a celkové kontroly jednotlivých prvků systému.  

 

Komponenty hybridního pohonu současných vozidel Toyota/Lexus jsou kryty zárukou výrobce v délce 5 roků nebo do ujetí 100 000 km. Výjimkou je Prius II. generace, u kterého je záruka 8 roků/160 000 km a aktivace programu se odvíjí od délky této záruky. Účastí v programu lze tedy prodloužit odbornou péči o hybridní baterii až do 11. roku stáří vozidla. 

 

Po skončení záruky výrobce na hybridní komponenty je majiteli plně hybridního vozu nabídnuta dobrovolná účast v programu Prodloužená péče o baterii hybridního pohonu. Podmínkou je absolvování Kontroly stavu hybridního systému. V případě úspěšného testu je aktivována Prodloužená péče o baterii hybridního pohonu vždy na 1 rok nebo do ujetí 15 000 km.

 

V rámci této kontroly, hrazené již majitelem vozu dle vlastního uvážení je vystaven protokol o jejím výsledku. V případě správné funkce hybridního systému je majiteli automaticky nabídnuto prodloužení účasti v tomto programu o další jeden rok.

 

Zvýhodněná cena kontroly stavu hybridního systému je při spojení s běžnou údržbou vozu 1000 Kč u vozů značky Toyota resp. 1300 Kč u vozu značky Lexus.   

 

„Nově zavedený program Prodloužená péče o baterii hybridního pohonu je především významnou a dobrovolnou službou všem majitelům našich plně hybridních vozů po skončení jejich klasické záruční doby. Uvedením tohoto programu u našich autorizovaných partnerů chceme jednoznačně a prokazatelně zbořit jeden z největších mýtů o hybridech, který v minulosti vytvářel neopodstatněnou obavu o životnost hybridní baterie. V České republice prodáváme hybridní vozy již 10 let a za tu dobu neregistrujeme jediný problém s baterií hybridního systému. Právě naopak, poslední renomované studie prezentujínaše plně hybridní vozy jako velmi spolehlivé s nejnižším počtem závad. Tento program vnímám také jako posílení důvěry v prodejním procesu nového či ojetého plně hybridního vozu,“ říká obchodní a marketingový ředitel společnosti Toyota Motor Czech Martin Peleška.