škoda electric představila nový elektrobus | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Electric představila nový elektrobus

Škoda Electric představila nový elektrobus

21.11.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Škoda Electric v rámci veletrhu CzechBus 2017 veřejnosti poprvé představila nový elektrobus Škoda E’City. Nový elektrobus vznikl na základě spolupráce s firmou Iveco, která dodala karoserii.
„Vývoji životnímu prostředí šetrných prostředků městské hromadné dopravy se věnujeme dlouho. V posledních letech se trh rychle mění. Elektrobusy jsou velký trend. Zájem o elektrobusy roste. Přínos elektromobility pro města je jednoznačně pozitivní. Jsou tiché, v místě provozu bez emisí a infrastruktura k jejich dobíjení není komplikovaná. Jen v posledních třech letech jsme představili hned několik nových typů,“ říká obchodní ředitel Škoda Electric Radek Svoboda.
 
„Spolupráce s firmou Iveco není v žádném případě novinkou. V minulosti jsme společně úspěšně realizovali celou řadu projektů trolejbusů. Nyní tedy naše portfolio rozšiřujeme navíc o společné elektrobusy. Nově představený model E’City je zajímavý především modulární koncepcí výzbroje, která umožňuje velmi snadno přizpůsobit provedení vozidla na míru požadavkům konkrétního zákazníka. To se týká zejména různých variant provozu s ohledem na možnosti nabíjení nebo délky tratí. K dvanáctimetrové variantě brzy přibude také kratší desetimetrová a dlouhá osmnáctimetrová verze,“ dodal Radek Svoboda.
 
Škoda Electric získala v posledním roce několik kontraktů na dodávku těchto moderních vozidel. Na konci letošního září podepsala Škoda Electric kontrakt na dodávku 11 nových elektrobusů do Českých Budějovic. Od března letošního roku slouží v systému hromadné dopravy 10 vozidel stejného typu v severomoravském Třinci, v tomto případě elektrobusy provozuje společnost Arriva Morava. Jeden pilotní elektrobus dodala Škoda Electric letos také společnosti Arriva Nové Zámky na Slovensko, další budou brzy jezdit v Žilině.