škoda enyaq přichází s variantou sportline iv | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Enyaq přichází s variantou SportLine iV

Škoda Enyaq přichází s variantou SportLine iV

16.02.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nové plně elektrické SUV značky Škoda vyráběné v Mladé Boleslavi nabídne variantu SportLine s černě lakovanými prvky karoserie, velkými koly z lehké slitiny a sníženým sportovním podvozkem. V nabídce budou tři varianty pohonu.
Název SportLine označuje vozy Škoda se sportovním vzhledem a dynamickými jízdními vlastnostmi. Škoda Auto nabídne variantu SportLine také pro své první plně elektrické SUV. Stejně jako Enyaq iV se bude i verze SportLine vyrábět v hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi. Jedná se o jediný vůz na bázi platformy MEB koncernu Volkswagen, který se v Evropě nevyrábí v Německu.
 
Tři varianty pohonu
V nabídce budou tři varianty pohonu. Maximální rychlost činí u všech tří 160 km/h.
 
Verze Škoda Enyaq SportLine iV 60 má trakční elektromotor s výkonem 132 kW umístěný na zadní nápravě a pohon zadních kol. Nabízí maximální točivý moment 310 N.m. Akumulátor má kapacitu 62 kWh (respektive využitelnou kapacitu 58 kWh), což umožňuje dojezd více než 400 km podle WLTP.
 
Verze Enyaq SportLine iV 80 má větší akumulátor o kapacitě 82 kWh (netto 77 kWh) a dojezd více než 520 km v režimu WLTP. Trakční elektromotor umístěný na zadní nápravě má výkon 150 kW.
 
Stejný akumulátor využívá také verze Enyaq SportLine iV 80x, která doplní nabídku později v tomto roce. Tato verze má trakční dva elektromotory a pohon všech kol. Disponuje výkonem 195 kW a maximálním točivým momentem 425 Nm. Dojezd činí více než 500 km v režimu WLTP.
 
Sportovní podvozek
Škoda Enyaq iV nabízí dynamiku díky vysokému maximálnímu točivému momentu, který je díky elektromotoru dostupný ihned po sešlápnutí plynového pedálu, a pohonu zadních kol nebo všech kol. Ve verzi SportLine je doplňuje standardně dodávaný sportovní podvozek. Přední náprava je snížena o 15 mm a zadní o 10 mm.
 
Matrix-LED hlavní světlomety
Enyaq SportLine iV působí dynamičtěji díky mnoha prvkům v černé lesklé barvě, mezi které patří výrazná maska chladiče, lišty kolem bočních oken, střešní nosič, difuzor zadního nárazníku, nápis Škoda a plakety na pátých dveřích. Boční ochranné lišty jsou v barvě vozu. Enyaq SportLine iV má specifický přední nárazník. Kola z lehké slitiny jsou leštěná 20“ nebo 21“ v exkluzivním SportLine designu.
 
Enyaq SportLine iV je standardně vybaven hlavními světlomety Matrix-LED se 24 nezávisle ovládanými LED diodami v každém modulu dálkových světel umožňujícími mít neustále rozsvícena dálková světla. Pokud kamera v čelním skle rozpozná vozidla, osoby a objekty s reflexními prvky, inteligentní světla automaticky zajistí, aby nebyly oslněny.
 
Specifický design interiéru
Designéři interiéru navrhli pro model Enyaq SportLine iV vlastní design. Potahy a strop v interiéru jsou převážně v černém provedení, na přístrojové desce a ve výplni dveří jsou lišty v dekoru Carbon. Černý potah přístrojové desky je vyroben ze syntetické kůže.
 
Součástí designu interiéru SportLine jsou také exkluzivní černá sportovní sedadla s integrovanými opěrkami hlavy potažená mikrovláknem Suedia. Enyaq SportLine iV je standardně vybaven tříramenným sportovním multifunkčním volantem s věncem potaženým kůží. Kryty pedálů mají hliníkový vzhled.

  • Škoda Enyaq přichází s variantou SportLine iV
  • Škoda Enyaq přichází s variantou SportLine iV
  • Škoda Enyaq přichází s variantou SportLine iV
  • Škoda Enyaq přichází s variantou SportLine iV
  • Škoda Enyaq přichází s variantou SportLine iV
  • Škoda Enyaq přichází s variantou SportLine iV
  • Škoda Enyaq přichází s variantou SportLine iV