škoda fabia - ceny modernizované verze | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Fabia - ceny modernizované verze

Škoda Fabia - ceny modernizované verze

03.08.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda Fabia pro modelový rok 2019 přichází s novým designem a zážehovými motory. Cena pro český trh bude od podzimu začínat na 259 900 Kč při bohatší standardní výbavě.
Druhý nejprodávanější model značky Škoda na domácím trhu dostal pro modelový rok 2019 nový design, ale i nové úsporné motory 1,0 l a pokročilé asistenční systémy. Modernizovaný hatchback a kombi se právě dostávají do tuzemského prodeje s rozšířenou standardní výbavou.
 
Modifikovaný design přední a zadní části dotvářejí nově tvarované hlavní a mlhové světlomety a přepracovaná maska chladiče. Poprvé jsou u Fabie použity LED hlavní světlomety i zadní skupinové svítilny. Nová je i nabídka kol z lehkých slitin, která bude pro hatchback poprvé zahrnovat i kola 18“. V interiéru je upravený design přístrojového panelu, změnil se i vzhled dekoračních prvků na přístrojové desce a nové jsou i dvoubarevné vzory potahových látek čalounění sedadel.
 
Rozšířením nabídky asistenčních systémů nově zahrnuje Asistent hlídání mrtvého úhlu (Blind Spot Detection), který upozorňuje řidiče na přítomnost vozidel v mrtvém úhlu nebo na zezadu rychle se přibližující vozidlo. Asistent vyparkování (Rear Traffic Alert) monitoruje dění za vozidlem a varuje před kolizí při couvání. Další nově dostupnou funkcí je Asistent dálkových světel (Auto Light Assist), který automaticky přepíná z dálkových na potkávací světla jakmile systém detekuje protijedoucí vozidlo.
 
Infotainment systém Swing nabízí 6,5“ barevný dotykový displej a umožňuje využívat mobilní online služby Škoda Connect. S navigačním systémem se nabízí rovněž služba Online Traffic Information s informacemi o dopravní situaci v reálném čase. SmartLink+ umožňuje zobrazit funkce mobilního zařízení na displeji infotainmentu nebo využívat telemetrická data prostřednictvím aplikace mobilního telefonu.
 
Motory jsou v nabídce čtyři zážehové tříválce 1,0 l. Motory MPI s nepřímým vstřikováním paliva dávají největší výkon 44 kW (60 k) nebo 55 kW (75 k). Přeplňované motory TSI s přímým vstřikováním mají 70 kW (95 k), resp. 81 kW (110 k). Oba motory TSI jsou nově vybaveny filtry pevných částic.
 
Cena modelové řady Fabia začíná na 259 900 Kč za verzi Active 1,0 MPI/44 kW, která ale bude k dispozici až v průběhu druhého pololetí letošního roku. Proti dosavadní podobě byla standardní výbava obohacena o klimatizaci, elektrické ovládání předních oken i vnějších zpětných zrcátek, autorádio Blues, palubní počítač, světelný asistent a další položky v hodnotě více než 30 000 Kč.
 
U prostředního stupně výbavy Ambition přibyla kola z lehkých slitin, malý kožený paket či infotainment Swing a další výbava v hodnotě 31 500 Kč. Nejvyšší úroveň Style navíc dostala tempomat, multifunkční volant, LED přední světlomety, LED zadní sdružené svítilny a další prvky celkem za 41 500 Kč. Mírné změny cen jsou vždy kompenzovány rozšířením výbavy. Sportovně laděná verze Monte Carlo ceny dokonce snížila. To platí i pro některé volitelné položky. Například převodovka DSG je nyní k dispozici za 30 000 Kč, tedy o 6000 Kč méně než doposud.
 
  • Škoda Fabia - ceny modernizované verze
  • Škoda Fabia - ceny modernizované verze
  • Škoda Fabia - ceny modernizované verze
  • Škoda Fabia - ceny modernizované verze
  • Škoda Fabia - ceny modernizované verze