opel uvede do roku 2020 osm nových modelů | Aktuality | autoweek.cz

Opel uvede do roku 2020 osm nových modelů

Opel uvede do roku 2020 osm nových modelů

09.10.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Opel pokračuje v produktové ofenzivě. Od počátku roku 2019 do konce roku 2020 uvede na trh osm zcela nových a modernizovaných modelů. Přitom investuje především do segmentů s vysokým objemem prodeje a ziskovosti.
S programem PACE! se Opel zavázal přinést každý rok na trh alespoň jeden zcela nový model. Jen v roce 2019 Opel uvede novou generaci svého bestselleru Corsa a nástupce úspěšného užitkového modelu Vivaro, a to jak v užitkové, tak i v osobní verzi. K tomu se přidají další varianty modelu Combo, čímž se výrazně obnoví nabídka lehkých užitkových vozidel. Nástupce populárního modelu Opel Mokka X přijde v roce 2020 a bude hrát klíčovou roli ve strategii, podle níž se do roku 2021 rozšíří podíl prodeje SUV ze 25 % na 40 %.
 
V listopadu 2017 Opel ohlásil závazek „Opel goes electric“ (Opel jede elektricky), který byl přijat jako součást plánu PACE! Od léta roku 2019 prodejci značky začnou přijímat objednávky na novou pětimístnou Corsu s elektrickým pohonem a Grandland X PHEV, které se budou vyrábět v Eisenachu. Do konce roku 2020 bude mít Opel celkem čtyři elektrifikované modely a do roku 2024 budou mít elektrifikovanou verzi všechny modely. Opel slibuje velmi zajímavé nabídky aby „demokratizoval“ elektromobilitu. Současně se ale budou nadále zlepšovat spalovací motory - Opel bude má v rámci PSA na starosti především vývoj zážehových motorů.
 
S cílem zaměřit se na segmenty s velkým objemem prodeje nebudou mít modely Adam, Karl a Cascada po skončení jejich životních cyklů nástupce, nicméně zůstanou v prodeji až do konce roku 2019. S novou modelovou nabídkou Opel chce i v roce 2020 stále pokrývat přibližně 80 % velkoobjemového trhu, ovšem s výrazně vyšší efektivitou a orientací na zákazníka, přičemž se současně sníží složitost výroby.
 
„V souvislosti s drastickými standardy emisí CO2 je naší povinností utvářet udržitelnou budoucnost naší společnosti a našich prodejců s vysoce konkurenceschopnou nabídkou osobních a lehkých užitkových vozidel. Opel nabídne radost z řízení a emocionálně konstruované modely včetně lehkých užitkových vozidel, jako jsou například Combo a Vivaro. Zákazníci se těžit na široké zavádění inovativních technologií a cenově dostupnou elektrifikaci. Nejnovější ocenění, jako je IVOTY 2019 pro naše Combo, dokazují, že jsme na správné cestě,“ řekl generální ředitel společnosti Opel Michael Lohscheller.
 
Opel nyní využívá platformy Skupiny PSA a společné inovativní pohonné jednotky pro všechny nové modely. Opel prokázal svou efektivitu tím, že v předstihu jako první dal svým prodejcům celé portfolio modelů se schválením podle nového standardu WLTP. Společnost Opel byl včas plně připraven na nový emisní standard Euro 6d-TEMP a nabízí 127 modelů osobních automobilů plnících požadavky, které vstoupily v platnost pro všechny nové registrace v září 2019.