citroen c-zéro v půjčovně national/citer | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Citroen C-Zéro v půjčovně National/Citer

Citroen C-Zéro v půjčovně National/Citer

18.02.2011 | | Trendy

Vozy Citroen C-Zéro s elektrickým pohonem budou nabízeny v síti autopůjčoven National/Citer.

V sídle společnosti Citroën převzal generální ředitel síti autopůjčoven National/Citer Gérard Maitre z rukou obchodního ředitele společnosti Citroën France Xaviera Chardona klíče od prvních 250 vozů Citroën C-Zéro, které budou k dispozici pro zapůjčování.

Společnost National/Citer se tak stala první autopůjčovnou na světě s tak velkým vozovým parkem automobilů se 100 % elektrickým pohonem.

Citroën C-Zéro je na trhu od září 2010. Plní potřeby mnoha podniků, které se snaží aktivně přistupovat k otázce trvale udržitelného rozvoje a hledají mobilní řešení šetrná k životnímu prostředí. Jde o vůz se 100 % elektrickým pohonem, který byl zkoncipován tak, aby usnadnil pohyb po městě. Nabízí čtyři místa a výbavu na úrovni standardu svého segmentu, rychle se nabíjí a jeho dojezd 150 km stačí na pokrytí každodenních cest.

Od března budou tyto vozy k dispozici v pařížských pobočkách společnosti National/Citer a do konce června ve většině velkých francouzských měst. Xavier Chardon při předání prvního vozu řekl: "Díky vám si řízení tohoto městského, elektrického, chytrého a dynamického vozu bude moci užít mnoho zájemců".

Společnost National/Citer byla už v roce 1996 první půjčovnou ve Francii, v jejíž nabídce se objevil vůz s elektrickým pohonem Citroën AX. Od té doby ve své politice pokračuje dál a nabízí k zapůjčení vozy s nízkou spotřebou nebo vozy vybavené nejnovějšími technologiemi. Tři čtvrtiny jeho vozového parku tvoří "zelené" vozy nebo vozy s nízkými emisemi. S vozem Citroën C-Zéro vstupuje National/Citer do nové etapy své ekologické politiky. Nabízí velkému počtu zákazníků možnost vyzkoušet si jízdu s nulovou spotřebou a nulovými emisemi CO2. Tato exkluzivita je k dispozici od 35 eur za půl dne zapůjčení.

National/Citer je třetí největší síti autopůjčoven na světě. Ve Francii má 15 000 osobních vozů. Její síť tvoří téměř 300 poboček, z toho více než 60 na letištích a 45 na nádražích.

Celosvětová síť National zahrnuje 3200 provozoven v 85 zemích, z toho 50 v Evropě.