škoda fabia monte carlo - první kresby | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Fabia Monte Carlo - první kresby

Škoda Fabia Monte Carlo - první kresby

02.02.2022 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda Auto zveřejnila na oficiálních designových skicách první pohled na připravovanou variantu Fabia Monte Carlo. Tato sportovně-lifestylová varianta se u české automobilky poprvé představila před 11 lety ve druhé generaci modelu Fabia.
Čtvrtá generace modelu Fabia dostane i sportovně laděnou variantu Monte Carlo. Černé prvky typické pro verzi Monte Carlo zdůrazňují dynamické proporce vozu. Typické vizuální detaily této varianty jsou rámeček masky chladiče v černé barvě, stejně jako spodní hrana spoileru na specifickém předním nárazníku s velkým spodním otvorem pro přívod vzduchu. Černě lakovaný je také difuzor na sportovním zadním nárazníku a nápisy na zadních dveřích, stejně jako kryty vnějších zpětných zrcátek, lišty kolem bočních oken, boční prahy a zadní spoiler. Přední blatníky zdobí plakety Monte Carlo.
 
Interiér je převážně černý. Výškově nastavitelná sportovní sedadla mají integrované opěrky hlavy a tříramenný multifunkční sportovní volant nese plaketu Monte Carlo. Kožené čalounění volantu, páku ruční brzdy a řadicí páku zdobí černé prošívání. Potahy sedadel, horizontální dekorační lišta na přístrojové desce, středová konzole a nápaditě řešená madla dveří nesou záměrně výrazné červené akcenty. Loketní opěrky předních dveří a spodní část přístrojové desky mají specifický vzhled v dekoru Carbon.
 
Dynamické lifestylové verze s černými detaily karoserie, sportovním interiérem a bohatší sériovou výbavou nesou u malých modelů Škoda od roku 2011 označení Monte Carlo. Kromě modelu Fabia byly k dispozici rovněž pro modely Citigo, Yeti a Rapid Spaceback. V současnosti se nabízejí Scala Monte Carlo a Kamiq Monte Carlo.

  • Škoda Fabia Monte Carlo - první kresby
  • Škoda Fabia Monte Carlo - první kresby
  • Škoda Fabia Monte Carlo - první kresby