fiat a mitsubishi budou spolupracovat | Aktuality | autoweek.cz

Fiat a Mitsubishi budou spolupracovat

Fiat a Mitsubishi budou spolupracovat

22.09.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Fiat Chrysler ve své prodejní síti v Evropě a Latinské Americe nabídne středně velký pick-up z produkce Mitsubishi Motors.

Společnosti Fiat Chrysler a Mitsubishi Motors oznámily, že Fiat bude v prodejní síti Fiat Professional od roku 2016 nabízet nový pick-up střední velikosti z produkce Mitsubishi Motors. Pick-up bude vycházet z nové generace vozu Mitsubishi L200 (v některých zemích se nazývá Triton).

 

Spolupráce umožní Fiatu rozšířit nabídku užitkových vozidel a Mitsubishi zlepšit využití výrobního závodu v Thajsku. Nový Mitsubishi L200 se v Thajsku začne vyrábět ještě letos. Fiat na voze uskuteční určité konstrukční a designové změny a bude jej prodávat pod vlastní značkou. Mitsubishi předpokládá, že Fiatu dodá 150 000 až 170 000 těchto vozidel během šesti let.

 

Spolupráce mezi společnostmi Fiat Chrysler a Mitsubishi Motors se zdá být velmi logická a mluví se o ní už delší dobu. Obě společnosti se ale odmítají vyjádřit k tomu, zda se bude týkat i dalších modelů či technologií.

 

Taktéž od roku 2016 bude Fiat prodávat nový lehký užitkový automobil Scudo nové generace vyráběný ve Francii automobilkou Renault.

 

Na rozdíl od prodeje osobních vozů značky Fiat je divize užitkových vozidel Fiat Professional dlouhodobě zisková. Stávající modelové řady Fiorino, Scudo a Ducato Fiat vyrábí ve spolupráci s koncernem PSA Peugeot Citroen.