škoda iv charger a powerpass pro pohodlné nabíjení | Aktuality | autoweek.cz

Škoda iV Charger a Powerpass pro pohodlné nabíjení

Škoda iV Charger a Powerpass pro pohodlné nabíjení

29.03.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda činí další kroky na cestě k elektromobilitě připravené pro každodenní používání. V rámci svého iV ekosystému nabízí i Chargery pro domácí využití nebo pro provoz ve firmách. Karta Powerpass umožňuje pohodlné nabíjení vozů Škoda iV na cestách.
Škoda iV Chargery a Powerpass představují další kroky při budování Škoda iV ekosystému. Umožňují pohodlné nabíjení elektrifikovaných vozů.

Autorizovaní prodejci značky Škoda nabízí Škoda iV Charger ve dvou provedeních
Nabíjecí zařízení Škoda iV Charger umožňuje rychlé a pohodlné nabíjení elektrifikovaných vozidel. Lze jej komfortně využívat v domácnosti i jako benefit pro zaměstnance ve firmách nebo pro zákazníky v soukromých hotelích a restauracích. Díky jejich robustní konstrukci a odolnosti vůči povětrnostním vlivům je lze využívat v budovách i pod širým nebem. Chargery jsou k dispozici s třífázovým připojením a je možné je flexibilně připojit ke stávající elektroinstalaci.
 
Škoda Auto uvádí dvě různá provedení Škoda iV Chargeru: Základním verzí je Škoda iV Charger Connect s připojením prostřednictvím LAN a wi-fi. Proces nabíjení lze pomocí aplikace Powerpass řídit i na dálku. Špičkovým typem v nabídce je Škoda iV Charger Connect+ nabízející další možnosti dálkového ovládání. Vedle LAN a wi-fi disponuje také připojením LTE a díky tomu je schopen prostřednictvím mobilní sítě komunikovat se serverem. Kromě RFID-čtečky je v něm integrován i certifikovaný elektroměr, který umožňuje sledovat spotřebu prostřednictvím aplikace Powerpass.
 
Škoda iV Charger umožňuje nabíjení výkonem až 11 kW, takže dokáže díky třífázovému připojení za 7,5 hodiny dobít na 100 % i zcela vybitou Škoda Enyaq 80 iV s akumulátorem o kapacitě 82 kWh (77 kWh netto). Škoda Superb iV s plug-in hybridním pohonem umožňuje maximální nabíjecí výkon 3,6 kW. Jeho vybitý akumulátor o kapacitě 13 kWh (10,4 kWh netto) se kompletně nabije za 3,5 hodiny.
 
Zákazníci, kteří si pořizují vůz řady Škoda iV, si mohou Škoda iV Charger zakoupit přímo se svým novým automobilem.
 
Nabíjecí aplikace Powerpass se třemi tarify a měsíčním vyúčtováním
Powerpass umožňuje majitelům čistě elektrických modelů Škoda Enyaq iV a Škoda Citigoe iV případně i vozů Octavia iV a Superb iV s plug-in hybridním pohonem pohodlně využívat až 195 000 dobíjecích stanic v celé Evropě. Kromě veřejných rychlonabíjecích stanic celoevropské sítě Ionity sem patří také veřejně přístupné nabíjecí stanice autorizovaných prodejců značky Škoda a veřejné nabíjecí stanice jiných provozovatelů. Proces nabíjení se spustí snadno pomocí karty Powerpass s RFID-čipem nebo pomocí aplikace v chytrém telefonu. Vyúčtování je na měsíční bázi a na výběr jsou tři tarifní modely. Powerpass se bude zavádět v průběhu 2. čtvrtletí 2021.
 
  • Škoda iV Charger a Powerpass pro pohodlné nabíjení
  • Škoda iV Charger a Powerpass pro pohodlné nabíjení