škoda kamiq - nové městské suv | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Kamiq - nové městské SUV

Škoda Kamiq - nové městské SUV

26.02.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Vozem Škoda Kamiq rozšiřuje Škoda svou nabídku pro evropský trh o první městské SUV dlouhé jen 4241 mm a současně o třetí SUV.
Škoda Kamiq spojuje přednosti vozu SUV, jakými jsou zvýšená světlá výška a vyšší pozice sedadel, s obratností malého hatchbacku v městském provozu.
 
Škoda Kamiq využívá modulární platformu MQB-A0 , díky čemuž disponuje moderními asistenčními systémy, úspornými pohonnými jednotkami, nejnovějším infotainment systémem a nejmodernějšími možnostmi konektivity.
 
Nabídka Full LED osvětlení
Jako první model značky Škoda má Kamiq ve Full LED variantě dělené přední světlomety s denním svícením tvořeným čtyřmi LED prvky umístěnými nad hlavním světlometem. Full LED varianta světel nabízí také mlhové světlomety s přisvěcováním při odbočování. Jako první model značky Škoda je Kamiq vybaven předními a zadními dynamickými směrovými světly. Po aktivaci směrového světla se jednotlivé diody rozsvěcí po sobě směrem od vnitřní po vnější.
 
Přehledný interiér
Kamiq je druhý model značky Škoda s novým konceptem pojetí interiéru, jemuž dominuje samostatný displej 9,2“ umístěný v zorném poli řidiče. Na přání dodávaný Virtuální kokpit s 10,25" displejem, který nabízí pět režimů zobrazení Classic, Basic, Modern, Sport a Extended.
 
Přístrojová deska s novou specifickou úpravou, která napodobuje krystalickou strukturu, bude v budoucnu charakterizovat styl značky Škoda. Na přání bude nabízené ambientní LED osvětlení ve třech různých barvách.
 
Mezi komfortní prvky výbavy patří například vyhřívaný volant a vyhřívané čelní sklo. Kamiq nabízí na přání kromě vyhřívaných předních sedadel i vyhřívání zadních sedadel.
 
Velkorysý prostor
Délka nového vozu Škoda Kamiq činí 4241 mm s rozvorem náprav 2651 mm. Základní objem zavazadlového prostoru je 400 l, po sklopení opěradel zadních sedadel jej lze zvětšit na 1395 l. Na přání je k dispozici také sklopné opěradlo sedadla spolujezdce. Díky tomu lze převážet i předměty o délce až 2447 mm.
 
Pohonné jednotky
Všechny motory, které vůz Škoda Kamiq nabízí, mají přímé vstřikování, jsou vybaveny turbodmychadlem, rekuperací brzdné energie, Start-Stop systémem a filtrem pevných částic. Základní tříválec 1,0 TSI má výkon 70 kW (95 k) a maximální točivý moment 175 N.m. O přenos točivého momentu se stará pětirychlostní přímo řazená převodovka. Motor 1,0 TSI o výkonu 85 kW (115 k) nabízí maximální točivý moment 200 N.m. Je standardně dodáván s šestirychlostní přímo řazenou převodovkou, za příplatek je nabízena automatická sedmistupňová převodovka DSG.
 
Vrcholem nabídky je čtyřválec 1,5 TSI/110 kW (150 k) má maximální točivý moment 250 N.m. Tento motor pracuje s aktivním řízením deaktivace válců (ACT) - v případě malé zátěže automaticky vypíná oba prostřední válce a snižuje tak spotřebu. Také tento motor je standardně dodáván s šestirychlostní přímo řazenou převodovkou, na přání je nabízena automatická sedmistupňová převodovka DSG.
 
Čtyřválcový turbodiesel 1,6 TDI má výkon 85 kW (115 k) a točivý moment 250 N.m. Je standardně vybaven systémem SCR se vstřikováním AdBlue. Je standardně dodáván s šestirychlostní přímo řazenou převodovkou, na přání je k dispozici automatická sedmistupňová převodovka DSG.
 
Nízkoemisní variantou je verze motoru 1,0 G-Tec umožňující provoz na zemní plyn (CNG). Má výkon 66 kW (90 k) a maximální točivý moment 160 N.m. Tento motor je dodáván s šestirychlostní přímo řazenou převodovkou.
 
Podvozek vozu
Podvozek má světlou výškou, která je o 37 mm vyšší než u nového kompaktního vozu Škoda Scala. Ještě vice možností sportovního charakteru umožňuje na přání dostupný systém Sport Chassis Control. Sportovní podvozek, který je o 10 mm nižší, nabízí kromě režimu Normal také režim Sport s tužší charakteristikou elektronicky ovládaných tlumičů. Řidič může přepínat obě nastavení v menu Volby jízdního režimu (Driving Mode Select). Pro jízdu v terénu nabízí vůz Škoda Kamiq na přání ochranu podvozku.
 
Moderní asistenční systémy
Škoda Kamiq nabízí nejmodernější asistenční systémy - Asistent pro udržování vozidla v jízdním pruhu (Lane Assist) a Front Assist včetně funkce nouzové brzdy a prediktivní ochrany chodců jsou součástí standardní výbavy. Na cestách po dálnici až do rychlosti 210 km/h pomáhá řidiči také adaptivní tempomat (ACC), který je dostupný na přání. Pokud je vůz vybaven automatickou převodovkou DSG, tak vůz dokáže samočinně zastavit a do 3 s zajistí automatický rozjezd vozidla. Asistent rozpoznání únavy (Driver Alert), který je dostupný na přání, varuje v případě poklesu koncentrace řidiče.
 
Asistent změny jízdního pruhu (Side Assist) rozpozná když se zezadu blíží vozidla, která mají v úmyslu předjíždět nebo se již nacházejí v mrtvém úhlu. Součástí asistentu změny jízdního pruhu je i asistent vyparkování (Rear Traffic Alert), který upozorňuje na objekty, které se nachází za vozidlem. Na přání dostupný parkovací asistent (Park Assist) vůz automaticky zaparkuje do podélných nebo příčných parkovacích míst a také z nich dokáže vyjet. Na přání dostupný asistent dálkových světel (Auto Light Assist) automaticky ztlumí dálková světla, pokud kamery zaregistrují blížící se vozidla před vozem.
 
Konektivita
Kamiq nabízí tři infotainment systémy. Základní systém Swing s 6,5“ displejem nabízí čtyři reproduktory vpředu. Infotainment systém Bolero je vybaven 8“ displejem. Samostatná centrální obrazovka vrcholného infotainment systému Amundsen, která je umístěna vysoko v přístrojové desce v zorném poli řidiče, má velikost displeje 9,2“.
 
Díky stálému připojení k internetu s integrovanou kartou eSIM nabízí vůz službu Tísňového volání (eCall) a Proaktivní servis. Kromě toho lze k vozu přiřadit servisního partnera, který se v případě servisní potřeby předčasně se zákazníkem domluví na konkrétním termínu.
 
Vysoký stupeň konektivity umožňuje také služby z balíčku Vzdálený přístup (Remote Access). Pomocí aplikace Škoda Connect App nebo přes webový portál Škoda Connect je možné dálkově zamknout nebo odemknout vůz nebo zkontrolovat, zda jsou všechna okna zavřená, na dálku zjistit, kolik paliva zbývá v nádrži nebo si zobrazit další údaje o voze nebo k absolvované jízdě.
 
 
  • Škoda Kamiq - nové městské SUV
  • Škoda Kamiq - nové městské SUV
  • Škoda Kamiq - nové městské SUV
  • Škoda Kamiq - nové městské SUV
  • Škoda Kamiq - nové městské SUV
  • Škoda Kamiq - nové městské SUV
  • Škoda Kamiq - nové městské SUV
  • Škoda Kamiq - nové městské SUV
  • Škoda Kamiq - nové městské SUV
  • Škoda Kamiq - nové městské SUV